Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Endla lasteaia #robootikategu #nutikuul

Endla lasteaia #robootikategu #nutikuul

Endla lasteaed tähistab nutikuud erinevate nutikate tegevustega ja võtab osa Insplay ja Kullatera lasteaia haridusrobotite õpilugude väljakutsel.

Väljakutsetel osalevad Tallinna Kunstikooli kunsti ja liikuva vormi õppekaval ehk robootikas käivad Endla lasteaia lapsed. 

Esimene nädal oli õuesõppenädal ja kasutusel oli TTS maastikurobot, temaatikaks oli hambad.

Tegevuse kirjeldus: Pildil oleval poisil (võib juurde mõelda ka nime, meil oli selleks Maru 🙂) on mure, et ta piimahambad on kaduna läinud ja meie peame talle appi minema, hambad üles leidma ja need temani toimetama. Ainuke reegel oli, et hammaste juurde pääseb maastikurobotiga ja sai korraga tuua ainult 1 hamba korraga. Laps tutvus maastikuroboti töö põhimõtetega ja programmeeris roboti “hambahaldjate maale”, kust sai tuua 1 pärli ehk hamba korraga Maruni nii, et lõpuks oleks tal üleval 10 hammast ja all 10 hammast.

Endla lasteaia esimene õpilugu on siin: https://www.facebook.com/groups/robootikalasteaias/permalink/2288547727950849/ 

Kolmandal nädalal oli nutika lasteaia teema ja kasutusel oli Wonder Workshop Dash robot. Temaatikaks oli südamekuule omane süda ja muud siseorganid.

Tegevuse kirjeldus: Lapsed istuvad ümber suure plakati. Üks lastest viskab plakatile pikali ja ümber tema tõmmatakse markeriga piirjoon. Õpetaja võtab ükshaaval siseorganite pildid, lapsed tunnevad organi ära ja nimetavad selle või vajadusel annab õpetaja vihjeid juurde. Seejärel paigutavad lapsed siseorgani pildi plakatil oleva figuurile õigesse kohta. Kui organite nimetused ja asetus on üle korratud, korjab õpetaja plakatilt siseorganite pildid kokku ja viib need kaugemale maha. Seejärel jagunevad lapsed paaridesse ja saavad kahe peale ühe tahvelarvuti ja Dashi. Laua peal on siseorganite sõnakaardid tagurpidi. Lapsed valivad kahe peale ühe sõnakaardi, loevad, mis seal kirjas on ja seejärel sõidavad Dashiga õige siseorgani juurde põrandal. Siseorgani pilt kinnitatakse tahvlinätsu abil Dashi pea külge ja seejärel on vaja sõita plakatil oleva inimfiguuri peale ja parkida Dash enam-vähem õige koha juurde, kus see siseorgan peaks paiknema.  

Endla lasteaia teine õpilugu on leitav siin: https://www.facebook.com/groups/robootikalasteaias/permalink/2304543276351294/ 

Täname laste juhendamise ja tegevuste läbiviimise eest TKK huvihariduse juhendajat Liinat.