22.11.2021

Erasmus+ projekti „Code of Future- Eco Friendly robotics“ partnerite kohtumine Tallinna Kristiine Gümnaasiumis

Novembrikuu esimesel nädalal võõrustas Tallinna Kristiine Gümnaasium külalisi Türgist, Hispaaniast, Poolast, Portugalist ja Põhja-Makedooniast. Kohtumise läbiv teema oli loodussõbralikud robotid.

Enamusel külalistest puudus varasem kogemus Lego robotitega, kuid Kristiine Gümnaasiumis on Lego robotitega tegeletud aastaid. Õpilased tutvustasid välisriikide õpilastele Lego robotite ehitamise ja programmerimise põhitõdesid ja seejärel alustati robootikaringi õpilaste juhendamisel takistusrada läbiva pakiroboti ehitamise ja programmeerimisega. Seejärel esitlesid grupid omatehtud roboteid, kirjeldasid nii ehitamise kui programmeerimise protsessi ja demonstreerisid roboti võimekust.

Kõige lõbusam väljakutse osalejatele oli rolllimäng, kus külalisõpilased võtsid enda kanda õpetaja rolli ja nende endi õpetajad kehastusid õpilasteks, kellele tuli jagada juhiseid roboti programmeerimise kohta.

Olgugi, et tegemist oli vaid paaripäevase kokkupuutega Lego robootika valdkonnas, kinnitasid kõik külalised kui ühest suust, et neil tekkis sügavam huvi robootikaga süvitsi tutvust teha.

Tihedasse programmi kuulus ka vanalinnaga tutvumine ja Proto avastuskeskuse külastus.

Väliskülalistel oli ainulaadne võimalus külastada ka maailma suurimaks robootikavõistluseks tituleeritud sündmust Robotex International 2021, kus sai näha Eesti ettevõtete Starshipi ja Cleveron roboteid, TalTechi oma elektrivormelit ning mitmeid robootikavõistlusi.

Kokkuvõttes võib öelda, et projektiga seotud nädal oli hariv ja kasulik nii külalistele kui ka korraldajatele, uusi kogemusi ja teadmisi said kõik.

Lauri Vilibert
Tallinna Kristiine Gümnaasiumi robootikaringi juhendaja
projektijuht

Uudise rubriigid: