30.09.2020

Erasmus+ rahvusvaheline projekt „A Little antenna“ Tallinna Lasteaias Kiikhobu

Perioodil 01.10.2018-30.09.2020 osales Tallinna Lasteaed Kiikhobu koos lasteaedaga Slovakkiast ja Tšehhist Erasmus+ projektis „A Little Antenna“. Projekti eesmärgiks oli laste keskkonna-alaste teadmiste rikastamine: teadlikkuse tõstmine meid ümbritsevast keskkonnast, sellega seotud probleemidest ja keskkonnakaitsest.

Projekti raames on lapsed külvanud seemneid, kasvatanud ja istutanud taimi ja aiasaadusi, koristanud koos vanematega lasteaedade õuealasid, rääkinud prügi sorteerimise vajalikkusest, õppinud ise prügi sorteerima, uurinud putukaid ja loomi, ehitanud putukahotelli, meisterdanud erinevatest jääkmaterjalidest.  Nad on õppinud paremini tundma looduskeskkonda meie ümber ning mõistma, kuidas iga inimene saab aidata kaasa sellele, et looduskeskkond meie ümber säiliks. Kõiki neid tegevusi saame jätkata ja teadmisi süvendada järgmistel aastatel. Lisaks on lasteaial nüüd suur kasvuhoone, kus järgmisel hooajal aiandusega jätkata.

Õpetajatele on projektis osalemine andnud võimaluse tutvuda kolleegide tööga teistes riikides ja täiendanud IKT-oskusi. Juunis 2019 külastasid neli Kiikhobu lasteaia töötajat partnerlasteaeda Slovakkias Rimavska Sobotas ning novembris 2019 külastasid kolm Kiikhobu lasteaia töötajat partnerlasteaeda Tšehhis Lysá nad Labem'is (Litol). Külaskäigu raames tutvuti partnerlasteaedade igapäevaeluga – vaadeldi õppetegevusi, osaleti nendes koos lastega, mängiti lastega õues, käidi koos lastega väljasõitudel. Samuti tutvuti kohalike vaatamisväärsustega. Reisidelt saadud kogemusi ja teadmisi on õpetajad jaganud laste, lastevanemate ja kolleegidega.

Selle aasta juunis oleksid partnerlasteaiad pidanud külastama Tallinna Lasteaed Kiikhobu, kuid viiruse Covid-19 levik nurjas selle plaani. Väliskülalistele oli plaanis tutvustada lisaks kohalikule lasteaiaelule ka Tallinna Loomaaeda, Eesti vabaõhumuuseumi ja Tallinna vanalinna. Selle asemel toimus kolmas rahvusvaheline kohtumine virtuaalselt, veebikohtumistena, igal hommikul perioodil 22.09.-25.09.2020. Lapsed kohtusid üksteisega veebi vahendusel, tantsisid ja laulsid koos ning esinesid üksteisele, küpsetasid erinevates riikides kaerahelbeküpsiseid, panid kokku riike tutvustavaid puslesid ja värvisid erinevate riikide lippe. Video vahendusel tutvustati oma lasteaeda, jagati ülevaateid vahepeal läbi viidud keskkonnaalastest tegevustest ning arutleti hetkeolukorra ja nõuete üle erinevates riikides.

Fotol: Kiikhobu õpetajad Rimskava Sabotas 2019

Kiikhobu õpetajad Rimavska Sobotas.jpg

Fotol: Virtuaalkohtumine 2020

Kohtumine Kiikhobus.jpg

Allikas:
Tallinna Lasteaed Kiikhobu

logo2.pngErasmus+.png

Uudise rubriigid: