06.10.2016

Mulle meeldib see toit

Oktoobrikuu üheks teemaks õppe- ja kasvatustöös on erinevad ametid.

Nädal algas Pääsusabade rühmas õpetaja ametiga tutvumisega. Lapsed arutasid koos õpetajaga, peale muusika ja liikumistegevust , milles seiseneb muusikaõpeta ja liikumisõpetaja töö - mida nad õpetavad. Kuid lasteaias on väga tähtsad ka kokatädid, kes maitsva toiduga oma panuse laste päeva kujunemisse annavad. Enne kokatädidele külla minemist arvasid nii mõningadki lapsed, et õpetaja abi Siiri on see, kes lastele toidu teeb. Ja nii kujuneski, et otsustasime minna külla kokatädidele, et vaadata kus ja kuidas meie toit valmib ja ütelda suur aitäh meie päevade maitsvaks loojatele. 

Kokatädid selgitasid oma töö iseloomu, vormiriietust ja näitasid milliste vahenditega nad lastele toitu valmistavad. Lastele oli kõige meeldejäävamaks suur supipott milles valmis kalaseljanka ja puulusikas, millega toitu segati. Nii suuri toidunõusid ei olnud lapsed varem veel näinud.

Muidugi vesteldi toidust, selle maitsest ja öeldi suur aitäh maitsva toidu eest.

Lapsed valmistasid koos rühmaõpetajaga kokkadele mälestuseks suure pildi, kus olid kirjas laste head kiitvad ütlemised toidu kohta ja fotod, millelt oli näha kuivõrd hea isuga lapsed maitsvat lasteaiatoitu söövad.

"Mulle meeldib see toit", oli mitmeid kordi kaardil kirjas.

Lõnasöögi ajal oli palju lapsi, kes küsisid kolmandat portsu suppi. Laste nähes valminud toit lisas toidule väärtust.

 

 

Ülle Sütt

Pääsusabade rühma õpetaja