07.02.2019

Esitletakse Rait Präätsa loomingut koondavat raamatut

Täna esitletakse Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis (Lai tn 17) kell 17.00 raamatut klaasikunstnik Rait Präätsa loomingust.

Raamat sisaldab läbilõiget kunstniku loomingust, kuhu on koondatud nii tema avalikus ruumis paiknevad monumentaalteosed nagu Niguliste kiriku, Rahvusraamatukogu, Draamateatri juurde kuuluvad tööd, aga ka Eestis vähem tuntud suured klaasobjektid Soomes, Prantsusmaal, Gruusias. Niisamuti 2015. aastal Pärnu Eliisabeti kirikusse valminud oreliprospekt roosaknaga. Raamatu teine oluline osa keskendub kunstniku vabaloomingule ja näitustele, mis on Präätsa viimaste aastakümnete põhitegevus. Selle eest pälvis ta 2013. aastal ka Kristjan Raua preemia.

Rait Prääts lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi klaasikunstnikuna 1975. aastal. Ta on töötanud vahetult peale kooli lõpetamist ja uuesti 1993. aastast samas õppejõuna, 1980. aastate alguses ajakirja Horisont kunstilise toimetajana ning 1983-1989 kunstikombinaadis ARS. Ta on mitmete eri tehnikates valminud monumentaalteoste ning paljude skulpturaalsete, tihti ühiskondlikult kriitilisi küsimusi esitavate objektide autor.

Raamatusse kaasatud tekstide autoriteks on Gregor Taul, Juta Kivimäe, Reet Varblane ning ETDMi klaasikogu kuraator Anne Tiivel. Raamatu on kujundanud Pärtel Eelma. Raamatu väljaandmist on toetanud Eesti  Kultuurkapital, Tallinna linn, Sammonlahden seurakunta, Kymen Paviljonki, Pentik. Esitlusel on raamat müügil soodushinnaga.

 

Uudise rubriigid: