17.05.2021

Kaja kultuurikeskuses avati vaktsineerimiskeskus

Esmaspäevast, 17. maist on avatud Lääne-Tallinna Keskhaigla vaktsineerimiskeskus Mustamäel kultuurikeskuse Kaja ruumides (E. Vilde tee 118) ja homsest, 18. maist on avatud Ida-Tallinna Keskhaigla vaktsineerimiskeskus Tondiraba jäähallis. COVID-19 vastu oodatakse vaktsineerima kõiki digiregistratuuris aja broneerinud inimesi.

Lääne-Tallinna keskhaigla juht Arkadi Popov rõhutab, et vaktsineerimisele pääsevad vaid eelnevalt registreerunud ja elavasse järjekorda ei ole mõtet tulla. „Plaanime Kaja kultuurikeskuses esialgu teha päevas vähemalt 810 vaktsiinidoosi ja korraga töötab keskuses kuus vaktsineerijat,“ sõnas Popov.

Vaktsineerimiskeskus Kaja kultuurikeskuses on avatud esmaspäevast pühapäevani kell 9.00-20.00.

Alates homsest, 18. maist alustab Ida-Tallinna Keskhaigla vaktsineerimiskeskus Tondiraba Jäähallis, kus on planeeritud teha 1200 vaktsiini päevas ja keskuses töötab kuus vaktsineerijat. Ka Tondiraba vaktsineerimiskeskus töötab E-P kella 9.00-20.00.

Vaktsineerimisele saab registreerida, kui:

  • te ei ole viimase 6 kuu jooksul põdenud COVID-19 haigust.
  • te ei ole määratud eneseisolatsiooni ega ole viimase 14 päeva jooksul olnud lähikontaktis COVID-19 haigega.
  • te ei ole varem COVID-19 vastu vaktsineeritud.

Juhul, kui teil on varasemalt esinenud tõsine allergiline reaktsioon süstitavatele ravimitele ja vaktsiinidele, siis palutakse enne vaktsineerimisele registreerimist pidada nõu oma perearstiga. Tõsine allergiline reaktsioon on hingamisraskusega, teadvushäirega ja/või lööbega kulgev seisund, mille lahendamiseks on vajalik kiire arstiabi. Samuti soovitatakse perearstiga enne vaktsineerimisele registreerimist nõu pidada siis, kui olete lapseootel.

Vaktsineerimisele registreerides palutakse arvestada, et iga vaktsiinidoos on oluline, seega palutakse broneeritud ajal kindlasti kohale tulla!

Pärast vaktsineerimist tuleb jääda vaktsineerimiskeskusesse jälgimisele 15 minutiks.

Vaktsineerimisel Pfizer-BioNTech vaktsiiniga Comirnaty, tuleb vaktsineeritul arvestada, et teise doosiga vaktsineerimine toimub 6 nädala möödudes ja samas kohas. Hiljem aega ega kohta muuta ei saa.

Juhul, kui olete COVID-19 haiguse läbi põdenud rohkem kui 6 kuud tagasi, siis vaktsineeritakse ühe vaktsiinidoosiga. Haigestumise või eneseisolatsiooni määramise korral palutakse broneering digiregistratuuris www.digilugu.ee tühistada.

Infot COVID-19 vaktsineerimise kohta leiab www.vaktsineeri.ee

Uudise rubriigid: