22.10.2020

Ettelugemise päeval käis külas hambahaldjas

Lepatriinu Lasteaias on traditsioon tähistada igal aastal, 20. oktoobril ettelugemise päeva. Eelnevatel aastatel on käinud rühmades ettelugejateks Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi õpilased ja meie lasteaia vilistlased.

Sellel aastal oli külas paljudele Lepatriinu Lasteaia lastele juba tuttav muinasjutuline tegelane Hambahaldjas, kes oli kaasa võtnud oma sõbrad ja õpetliku näidendi “Habmbatarkused”.

Lapsed nägid, et on olemas igasuguseid  hambaharju  - roosasid, rohelisi, valgeid ning Habahaldjal oli kaasas hoopis reisihambahari, sest ta reisb palju; karul oli kaasas karu mõõtu, hiiglama suur hambahari ja  oraval oli patareidega töötav hambahari. Lapsed said meeleoluka näidendi kaudu teada ja kordasid üle kuidas hambaid tervena hoida – pese hambaid 2x päevas 2 minutit, joo vet, anna hammastele puhkust, toitu tervislikult. Hambatohter Öökull lisas juurde veel ka viienda tarkuse – külasta hambaarsti vähemalt üks kord aastas.

Näidendi lavastasid,  õppisid selgeks ja esitasid meie õpetajad Urve (hambahaldjas), Liia (orav), Keiu (hunt), Maarja (jänes), Helery (karu), Tiina.K (öökull), tüdruk (Riina). Saali aitasid kaunistada õpetaja Annika ja majahaldjas Liina.

Oma õpetajat laval näitlejana näha oli laste jaoks üllatus. Etendust jälgiti suure huviga ja kiideti veelgi suurema aplausiga.  

 Vaata pilte