18.10.2021

Ettevõtlikud Lepatriinud

Lepatriinu Lasteaias toimus teist aastat väga meeleolukas ja elamusterohke ettevõtlus päev.

Ettevalmistused  ettevõtlus päevaks algavad juba kevadel kui õppeaeda külvatakse ja istutatakse erinevaid, saaki andvaid taimi. 
Ettevõtlus õppe raames õpivad lapsed planeerima, koostööd tegema, arutlema, läbirääkimisi pidama, arvutama ja üheskoos otsustama, mida saadud tuluga ette võtta. 
Pilvetriinud pakkusi müügiks kõrvitsa hoidist "Puhas kuld", jõulumoosi, Pilvemoosi kõrvitsa ja õuntega ning õppepeenral kasvanud lehtkapsast küpsetati müügiks maitsvad kapsapirukad.
Tähetriinud kauplesid võileibadega, mis heale kõhutäitele andsid edasi ka toreda sõnumi.
Osalesid ka Naerutriinude rühma vilistlased, praegused 1. klassi õpilased. Lapsed olid kevadel õppeaeda ürte külvanud ja nüüd oli aeg need maha müüa. 
Marjatriinudel oli valmistatud koostöös lapsevanematega maitsvaid maiustusi, lisaks olid müügis õppeaias kasvanud, väga magusad beebiporgandid.
Õppeaed oli Päikesetriinudele andnud hea peedisaagi millega ettevõtluspäeval edukalt kaubeldi ja ekskursioonile minekuks bussiraha koguti.  
Väga populaarseks osutus "Õnneliku vahvli kohvik" , kus Õnnetriinude õpetajad Helery ja Keiu valmistasid koostöös Esta-2 müügiks retrovahvleid. 
Nagu ühele toredale päevale kombeks pakuti õuealal peredele ka mängulisi tegevusi. Sai läbida takistusrada, otsimisülesannet lahendada ja puulehtedega tutvust teha.
Suur tänu ja kiitus kõikidele Lepatriinu Lasteaia õpetajatele oma väkeste ettevõtjate juhedamise eest ning tublidele lastele entusiasmi ja ettevõtlikuse eest.
Täname meie lapsevanemaid, kes aitasid kaasa ettevõtluspäeva edukale õnnestumisele oma osavõtuga.
Direktor
Kertu Mellikov