09.05.2022

Euroopa päeva kontsert sulgeb liikluse Rävala puiesteel ja suunab ühissõidukid ümber

Tallinna kesklinnas Välisministeeriumi hoone ees Euroopa päeva puhul korraldatava kontserdi tõttu suletakse liiklusele esmaspäeval, 9. mail alatest kella 18.30-st kuni keskööni Rävala puiestee ristmikud Lembitu ja Lauteri tänavaga ning Teatri ja Islandi väljak.

Samuti muutuvad samal ajal ajutiselt bussiliinide number 3, 15, 16, 17, 17A, 23, 31, 42, 54, 56, 67 ja 68 ning trolliliinide number 1 ja 3 liikumistee ja lisaks suletakse Lembitu ja Lauteri tänava lõigud Rävala puiestee ja Kauka tänava vahel. 

Liiklusmuudatuste ning ühistranspordi ümbersuunamise tõttu tuleks kesklinnas sihtkohta jõudmiseks tavapärasest oluliselt suurem ajavaru. 

Bussiliin number 3 sõidab ümberkorralduste ajal Laikmaa tänavalt Liivalaia tänavale ja vastupidi Rävala puiestee kaudu.

Bussiliin number 15 sõidab Viru keskusest Rävala puiesteele Narva maantee ja Laikmaa tänava kaudu ning Rävala puiesteelt Viru keskuse poole Laikmaa tänava kaudu. 

Bussiliin number 16 sõidab Tallinn-Väikse suunal Vabaduse väljakult Liivalaia tänavale Estonia puiestee, Laikmaa tänava, Rävala puiestee ja Liivalaia tänava kaudu ning Väike-Õismäe suunal Liivalaia tänavalt Vabaduse väljakule Rävala puiestee, Laikmaa ja Gonsiori tänava ning Estonia puiestee kaudu. 

Bussijaama suunal sõitvad bussiliinid number 17, 17A ja 23 pööravad pärast Vabaduse väljaku peatust Kaarli puiesteelt Pärnu maanteele ning sõidavad sealt edasi Liivalaia ja Juhkentali tänavale. Kadaka suunal sõidavad bussiliinid number 17, 17A ja 23 ümberkorralduste ajal Juhkentali tänavalt Vabaduse väljakule Liivalaia tänava, Rävala puiestee, Kaubamaja tänava ja Estonia puiestee kaudu. 

Bussiliinide number 31 ja 56 lõpp-peatus kesklinnas on ajutiselt Estonia peatus, kus tavapäraselt peatuvad bussiliini nr 24A bussid. 

Bussiliin number 42 ning trolliliinid number 1 ja 3 sõidavad Kaubamaja juurest Vabaduse väljakule Kaubamaja tänava, Rävala puiestee, Laikmaa ja Gonsiori tänav ning Estonia puiestee kaudu.

Bussiliin number 54 lõpp-peatus kesklinnas on ajutiselt Kaubamaja peatus (bussiliini nr 23 peatus Kaubamaja poolsel küljel), kesklinna suunal sõidavad bussid Kaubamaja peatusse Liivalaia tänava, Rävala puiestee ja Kaubamaja tänava kaudu. Kurina suunal liiguvad bussid Kaubamaja peatusest Juhkentali tänavale Kaubamaja tänava, Estonia puiestee, Georg Otsa tänava, Pärnu maantee ja Liivalaia tänava kaudu. 

Bussiliinide number 67 ja 68 lõpp-peatus kesklinnas on ajutiselt Estonia peatus, kus tavapäraselt peatub bussiliin number 24A. Estonia suunal liiguvad bussid Gonsiori tänavalt ajutisse lõpp-peatusse ja tagasi Estonia puiestee kaudu. 

Ümbersõitudel peatuvad bussid kõikides liikumisteele jäävates bussipeatustes, välja arvatud liinid number 17, 17A, 23 ja 54, mis ei peatu Pärnu maanteel Kosmose peatuses.

Täpsem info on kättesaadav Tallinna transpordi veebilehel https://transport.tallinn.ee/

Liiklus on suletud skeemil pruuni ja punasega märgitud alal: 

ravala-pst-eur-pv.png

Bussi- ja trolliliinide ümbersuunamiste skeem (mustaga on tähistatud ärajääv liikumistee): 

ravala-pst-eur-pv-yt.png

Uudise rubriigid: