06.10.2020

Euroopa spordinädal 2020 Arte Gümnaasiumis

Euroopa Spordinädala tegemisi Arte Gümnaasiumis on jagunud terveks nädalaks.

Juba päev enne Spordinädala algust, 20. septembril, käisid Arte Gümnaasiumi õpilased Pirita Velodroomil Võimlemispeol, kus tantsiti välja värvilised päikeserattad ja liikumisrõõm.

Esmaspäeval alustasime 3.klasside teatevõistlustega ja erinevate liikumismängudega Männi pargis. Lastele jagus seal põnevust ja jõukatsumist terveks tunniks. Nooremaid õpilasi oli aitamas 11.-nes spordiklass. Päeva teises pooles hakkasid omavahel mõõtu võtma ümber koolimaja ringteatejooksus esmalt 5.klassid, kelle vahel oli päris tihe rebimine võidu nimel ja seejärel 4.klasside võistkonnad. Lisaks oma klassi õpilastele raja ääres oli kaasaelajaid  ka koolimaja akende peal. Päev kulmineerus Sütiste metsas Lameka mäel 6. ja 7.klasside mäkkejooksu võistlusega.

Järgnevatel päevadel olid võistlustules kõik ülejäänud klassid. Kuni neljapäeva õhtuni püsis rekord 7.klassi poisi käes, mil 11. klassi noormehed oma sisu välja näitasid ja parima tulemuse oma nimele said. Tütarlaste ja neidude parimaks jäi 8.klassi tulemus.  Iga klassi arvestuses lähevad autasustamisele 3 paremat tüdrukute ja 3 paremat poiste tulemust.

Kolmapäeval toimus kooliaasta esimene tantsuvahetund õues. Peamiselt olid kohal 5. ja 3. klassi õpilased, kes „Karulaane Jenkat“ tantsides said pulsi kõrgeks ning tuju rõõmsaks. Päeval proovisid omavahel jõudu 12. klass ja 10.klass erinevates spordimängudes.

Neljapäeval toimus 1.- 4.klasside õpilastele koostöös jalgpalliklubiga „Flora“ suur jalgpallifestival, kus lapsed said oma oskusi proovile panna palli seiskamises nii jala, käe, küünarnuki, põlve ja kõhuga. See tekitas palju elevust. Ja lõpuks tehti ka vägev ühispilt värviliste särkide õhkuviskamisega - oli see vast lõbus asi! Terve õu rõkkas suurest rõõmust. „Flora“ poolt kingiti kordaläinud ettevõtmise eest koolile 5 uut jalgpalli, et saaks lapsed kehalise tunnis paremini jalgpalli mängu harjutada.

Reedene päev algas 2.klasside spordivõistlustega. Algul teatejooksud korvpalli platsil ja seejärel ringteatejooks ümber koolimaja. Võitlust jätkus kuni viimsete meetriteni ja lapsed said omadele suure häälega kaasa elada ning rõõmsa meelega minna edasi liivalosse ehitama liivaväljakule. Eriti põnevaks kujunes keskpäeval õpetajate ja 11.klassi ning seejärel õpetajate ja 10.klassi õpilaste mõõduvõtt „linadega pimevõrkpallis“, kus määravaks sai just oskus teha koostööd oma paarilisega. Seekord näitasid õpetajad paremat teineteise mõistmist ja jätsid võidu endale. Ilmselt oli võidus oma osa ka direktori kaasaelamisel oma kolleegidele. Kokkuvõttes võib öelda, et oli üks lõbus ja mõnus Sordinädal, kus jätkus rõõmu ja läbielamisi kõigile.

Uudise rubriigid: