14.05.2019

Fairtrade`i 2019.a kokkuvõtete tegemine

Ristiku kooli esindus oli palutud 13. mail osalema Mondo poolt korraldatud ÕIGLASE KAUBANDUSE kokku tulemisele, mis seekord toimus firmas Chocolala, mis omab samuti nagu meiegi õiglase kaubanduse tunnusmärki. Kutse saime seoses sellega, et osalesime kogu vanema kooliastmega veebiviktoriinis, mis käsitles nimetatud tunnuse mõistmist.

Pikem kokkuvõte õiglase kaubanduse projektis osalemisest on kokkuvõttena kooli kodulehel esitatud juba märtsi kuus, mida saab lugeda siit.

Projekti eesmärk oli õiglase kaubanduse alase teadlikkuse tõstmine, õiglaste ja läbipaistvate tootmis- ja tarneahelate väärtustamine, tarbijate eetiliste ostuvalikute toetamine ja õiglaste toodete pakkumise suurendamine, mille kaudu väheneb vaesust arengumaades ning väheneb vastutustundetu tarbimise mõju keskkonnale.

Õpilastest olid üritusele kaasatud Karmen ja Taavi, kes esindasid meie õpilaskonda ja vastasid kenasti Mondo spetsialistide küsimustele, mis puudutasid meie koolis läbi viidud õiglase kaubanduse teemasid. Kõigil osalejatel oli võimalus juua lahke pererahva poolt pakutud kuuma šokolaadi, mis oli valmistatud tõeliselt õiglase kaubanduse kaudu toodetud kakaoubadest.

Geograafiaõpetaja Ave Loigu

Vaata pilte siit.