17.07.2017

Falgi park saab uued pingid ja prügikastid

Kesklinna valitsus sõlmis lepingu ettevõttega Atix OÜ, kes paigaldab Falgi parki uued pingid ja prügikastid. Lepingu kohaselt peavad tööd olema lõpetatud hiljemalt 10. augustiks.

„Falgi park on saanud väga paljude kesklinlaste ning eelkõige Kassisaba asumi inimeste jaoks meelispaigaks. Kuna park on sedavõrd rahvarohke ja tihedas kasutuses, otsustasime, et parim lahendus on olemasolev pargiinventar täielikult välja vahetada, mitte lihtsalt hooldusremonti teha,“ ütles Kesklinna vanem Taavi Pukk. 

„Praegused pingid ja prügikastid on palju aastaid truult linlasi teeninud ning näevad üsna väsinud välja. Õige pea saavad need asendatud täiesti uue ning disainilt väärika linnamööbliga, mis loodetavasti rõõmustab kõiki Falgi pargi kasutajaid,“ lisas Pukk, „peatselt algav vana pargiinventari eemaldamine ning uue paigaldamine tähendab küll veidi ebamugavusi pargi igapäevastele külastajatele, kuid loodame nende mõistvale suhtumisele. Hanke võitjaga sõlmitud lepingu kohaselt on tööd aga lõpetatud juba 10. augustiks, mis tähendab, et veel selle suve lõpus saab uuenenud parki nautida.“ 

Tallinna Kesklinna Valitsuse poolt läbi viidud riigihanke võitsid ühispakkujad Atix OÜ ning ParkDisain OÜ. Riigihanke tulemusel paigaldatakse Falgi parki 26 uut pinki ning 9 uut prügikasti, lepingu kogumaksumus on 25 574,40 eurot (koos km-ga).

Rahva seas populaarne Falgi park asub Tallinna kesklinnas Wismari, A. Adamsoni tänava ja Toompuiestee vahelisel alal. Suurema rekonstrueerimise läbis park viimati 2008. aastal, mil korrastati pargi teid ja müüri, samuti rajati uus valgustus ning purskkaev „Ring voolavale veele“.

Fotol vana ja paigaldatav pargiinventar.