06.10.2016

Festivalil 60+ oli täna Tallinna päev

Täna oli Salme Kultuurikeskuses peetaval festivalil 60+ Tallinna päev. Tervitussõnad ütles Tallinna abilinnapea Merike Martinson.

„Ühiskonnas on täna palju eriarvamusi meie tervishoiusüsteemi korralduse ja raviteenuste kättesaadavuse kohta . Järjest rohkem on meie ühiskonnas vaja hooldusravi ja sellega seotud erinevaid teenuseid . Meie elanikkond vananeb ja sellega kaasnevad ka meie ühiskonnale erinevad uued väljakutsed“, ütles Martinson. Samas rõhutas abilinnapea, et eakate hulgas on väga palju inimesi, kelle teod ja eeskuju innustavad teisigi aktiivsed ja tegusad olema. Seda näitas Martinsoni sõnul ka konkurss „Aastad täis sära ja väärikust“, mille laureaate ka täna autasustati. Ühe elutööpreemia vääriliseks tunnistati ka Kihnu Virve.

Tallinna päeva raames esinesid pealinna linnaosade taidluskollektiivid. Linnaosadest tutvustas end Mustamäe. Sarjas „Tallinna linn esitleb“ kõneles teemal „Kellele on vajalik koduõendusteenus“ OÜ Koduõde juhataja Teisi Remmel. Ettekandega „Mida teha, et noored Eestisse tagasi tuleksid“ esines Põhja-Tallinna vanem Raimond Kaljulaid.

Eakate festival toimus tänavu juba seitsmendat korda. Taas oli festivali toetajate hulgas ka Tallinna linnavalitsus. Festival lõpeb täna.

Uudise rubriigid: