23.04.2018

Filmifestival KSG NUI sai endale noorema venna nimega MININUI

20. aprillil polnud Kadrioru Saksa Gümnaasiumi (KSG) filmihuviliste õpilaste jaoks tavaline koolipäev – Mäe majas sai teoks filmifestival MININUI.

„Kadrioru Saksa Gümnaasiumis legendaarne noorte filmifestival KSG NUI on toiminud juba 16 aastat järjest ja kuna üha nooremad õpilased tõid filmifestivalile oma filme, siis kutsusime ellu uue ürituse – MININUI,“ rääkis kooli direktor Imbi Viisma. „Huviliste hulk annab kinnitust, et oleme omal ajal õpilasi toetades õigesti teinud ning kindlasti käime seda rada edasi. Sponsorite ja toetajate hulk on aastatega kasvanud KSG NUI filmifestivalil ja sama edukalt pannakse õlg alla MININUIale.“

MININUI järgib KSG NUI filmifestivali formaati: näidatakse filmi, filmi või filmidega seotud õpilased kogunevad greenruumi vestlema. Filme hindavad ja kritiseerivad oma ala spetsialistid. Sel aastal olid žüriilaua taga festivalide JUST ja PÖFF korraldaja Mikk Granström, operaator ja lavastaja Mihkel Soe, näitleja Tiit Sukk, KSG NUI korraldaja Lisethe Angelika Vähi ja parim KSG filmitegija Karl Toomsoo.

Välja kuulutati järgmised preemiad: žürii lemmik ehk peaauhind, rahva lemmik, parima helikvaliteediga film, parima operaatoritööga film, parim meesnäitleja, parim naisnäitleja. Võitjatele jagatakse puidust nuiad ja auhinnakotid. Peapeemia ja publikupreemia võitnud filmid saavad minna 3. mail 2018 Eesti Televisiooni „Hommik Anuga“ saate salvestusele. KTK Overall kinkis meediaklassidele filmimiseks Canoni peegelkaamera.

Koolipere loodab, et MININUI on nii mõnelegi noorele hüppelauaks suurde filmimaailma.

 

Ave Linaste, Kadrioru Saksa Gümnaasium

Uudise rubriigid: