01.06.2013

Fiskarsi kampaania „Käärid kooli“

Ristiku Põhikooli pere oli meeldivalt üllatunud kuuldes Fiskarsi heategevuskampaaniast „Käärid kooli“, mille raames kingiti koolidele kvaliteetseid töövahendeid. Kingitud kääride pakendite avamine tõi tundidesse rõõmsat elevust ning heameelt.

Fiskarsi kampaania oli suunatud 1. klassi lastele. Oleme oma koolis aga märganud, et 1. klasside õpilased on töövahenditega väga hästi varustatud – kõik vahendid on uhiuued ja alati koolis kaasas. See tuleneb ilmselt nii vanemlikust hoolest kui ka KOV ranitsatoetusest, mis on vanematele abiks koolivahendite ostmisel. Töövahendite puudust täheldame aga hoopis järgmistel kooliastmetel, kus lapsed unustavad vajalikud õppevahendid kooli kaasa võtta või ei võimalda pere majanduslik olukord vajalikke töövahendeid osta. Seega märkavad meie õpetajad sageli, et just vanematel õpilastel ei ole ühel või teisel põhjusel koolitööks vajalikke vahendeid.

Seega otsustasime Ristiku Põhikoolis anda kampaania raames saadud käärid töö- ja kunstiõpetuse õpetajate kasutusse. Nemad õpetavad 1.-9. klassi lapsi, seega saavad kingitud kääre kasutada töövahenditena kõikide klasside õpilased. Õpetaja saab puuduvad käärid tunnis lapse kasutusse anda ning ükski töö ei jää tegemata või pooleli.

Fiskarsi kingitud kääridest tunnevad rõõmu nii lapsed kui õpetajad. Tunniks planeeritud tegevus ei pea vahendite puudumise tõttu ära jääma ning lapsed saavad tundides kasutada kvaliteetseid töövahendeid.

Oleme Fiskarsile „Käärid kooli” kampaania eest väga tänulikud!