14.05.2020

Fotomuuseum taaselustab Tallinna päeva fotojahi

Fotomuuseum taaselustab Tallinna päeval, 15. mail fotojahi „Päev Tallinnas“, kus tehtud piltidest saab oluline osa Fotomuuseumi visuaalsest pärandist.

Fotojahile kutsutud 11 professionaalset fotograafi – Peeter Langovits, Eve Kiiler, Arno Mikkor, Raul Mee, Daisy Lappard, Meeli Küttim, Andres Teiss, Heiko Kruusi, Egert Kamenik, Raigo Pajula ja Airi Leon – jäädvustavad ühe ööpäeva jooksul pealinna ilmet tulevastele põlvkondadele. Tulemused avaldatakse virtuaalnäitusel Delfi portaalis ning talletatakse fotoraamatusse.

Idee on pärit fotograaf Jüri Vendelini aastatetagusest fotoaktsioonist „Päev Tallinnas" (viimati 2004), mille nimi laenati maestro heakskiidul. Et traditsioon taaselustada, hakkab Fotomuuseum seda korraldama alati samal kuupäeval, 15. mail. See on omamoodi väärikaks kingituseks Tallinnale Lübecki linnaõiguse andmise aastapäeva puhul. Nii tekib pildiline ajajoon, mis peegeldab sünnipäevalapse kasvamist ja arengut ning tulevikus on põnev uurida, milline Eesti pealinn oli ja milliseks ta on muutunud. 

Käesoleva aasta fotojaht on eriline veel seetõttu, et üleilmsest koroonakriisist tingitud olukord laseb kindlasti leida põnevaid ja tavapärasest linnaelust nihestuvaid momente. Seega on tänavu osalevatel fotograafidel võimalus teha ajalugu.  

Varasema rahvusvahelise tasemeni püüab Fotomuuseum Tallinna päeva fotojahiga jõuda juba järgmisel aastal ja siis korraldatakse fotojahil osalemiseks konkurss.  

Kontakt: 

Anneli Jalava, Fotomuuseumi juhataja
anneli.jalava@linnamuuseum.ee, 58558030

Annika Haas, Fotomuuseumi ürituste ja projektide koordinaator annika.haas@linnamuuseum.ee

Uudise rubriigid: