03.10.2019

Fotomuuseumis on avatud näitus“Ajapaiga kabinet/Ajapaik cabinet”

Alates 3. oktoobrist on Fotomuuseumis (Raekoja 4/6) avatud näitus “Ajapaiga kabinet/Ajapaik cabinet”. Näituse koostaja on Vahur Puik.

Digiteeritud kultuuripärandi ja sealhulgas fotode hulk kasvab järjest – kümned ja sajad tuhanded vanad pildid jõuavad Muisi, Fotise jt repositooriumide kaudu veebi. Kas need pildid on aga leitavad? Kuidas ja mille järgi neid on võimalik otsida?

Kaheksa aastat tagasi loodud Ajapaiga platvormi eesmärk on kasutajate abiga ehk ühisloome korras piltidele infot juurde koguda. Ajapaik pakub võimalust pilte asukohamärgendada ehk märkida kaardile foto tegemise koht ja täpne suund ning vanu pilte ülepildistada ehk refotografeerida, nii et tekivad enne-ja-nüüd pildiseeriad.

Ajapaiga eestvedaja Vahur Puik on valinud Fotomuuseumi projektiruumi näitusele välja ligi poolsada vana fotot ja kaks maali Tallinna Linnamuuseumi kogust, et näitlikustada, mis on pildil näha, mis on pildi kohta kirjas ja mis mitte. Pilte täiendavad interaktiivsed eksponaadid, mille abil saab märkida piltidel olevate tundmatute inimeste sugu ja vanust (võimalus, mis valmis just näituse ajaks) ning kategoriseerida pilte 7 tunnusepaari abil.

Ajapaiga näitusega samal ajal saab Fotomuuseumis vaadata ka Georgs Avetisjansi näitus „Kodumaa“, mis kuulub Tallinna Fotokuu ’19 satelliitprogrammi ja Tallinna Rahvuskultuuride päevade programmi.

Uudise rubriigid: