29.02.2016

GAG kutsub osalema teisel Hardi Tiidusele pühendatud mälumängul „Uus hõbe“

Gustav Adolfi Gümnaasium kutsub kõiki Eesti gümnaasiuminoori osalema üleriigilisel Hardi Tiidusele pühendatud mälumängul „Uus hõbe II“. Peaauhinnaks on reis Rooma ja Vatikani – Hardi Tiiduse unistuste paika.

Õppimise kõrvalt on oluline oma teadmisi rakendada ka klassiruumist väljaspool ning praktiseerida meeskonnatööd ja arutlemisoskust. Nii saigi eelmisel aastal alguse haarav, teravat vaimu ja mõistust nõudev ning ohtralt mänguilu pakkuv „Uus hõbe“.

Sel aastal haaratakse kaasa veelgi rohkem huvilisi, kui eelmisel: nimelt saab Moodle´i keskkonnas peetavas eelvoorus osaleda igast koolist piiramatul arvul võistkondi (eelmisel aastal vaid üks). See tähendab, et kõigil koolidel on n-ö „„Uue hõbeda“ kätega“ võimalik korraldada koolisisene võistlus, seda täiesti tasuta. Finaali pääseb siiski üks võistkond kooli kohta.

Auhinnad on ahvatlevad: I koha võistkond koos juhendajaga saab reisi Rooma ja Vatikani, II koht  Rootsi ja III koht Soome.

Kui eelmisel aastal mõõdeti teadmisi antiikkultuuri teemadel, siis sellel aastal keskendub mälumäng Eestile. Teemaks on  „Eesti kultuurilugu Pulli asulast Euroopa Liiduni“ (teadmiseid eeldatakse looduse, ajaloo, kirjanduse, spordi, tehnika  ning muusika valdkondades). 

Eelvoorus osalemiseks tuleb registreeruda hiljemalt 2. märtsil 2016. Veebipõhine eelvoor kõikidele huvilistele on avatud Moodle’i keskkonnas 10. märtsil 2016 kell 10.00 kuni 10.30.  

Finaal ja superfinaal leiab aset 10. aprillil 2016 kell 12.00 Gustav Adolfi Gümnaasiumis. Mängu juhivad Siim Kallas, Ivo Linna ja Vootele Hansen. Finaal ja superfinaal kantakse üle online Postimees+ kaudu üle Eesti.

Mälumängu juhend 


Lisainfo: 

Hendrik Agur
Gustav Adolfi Gümnaasiumi direktor
Üleriigilise Hardi Tiiduse nimelise mälumängu "Uus hõbe" peakorraldaja
5077757, hendrik.agur@gag.ee

Uudise rubriigid: