11.05.2018

Gildi tänav läheb remonti

14. maist algab Kesklinnas Gildi tänaval taastusremont, millega saab korda teelõik Juhkentali tn poolsest tupiktänavast kuni Lastekodu tänavani.

„Selle aasta kevad, suvi ja sügis toob Kesklinna paljude kvartalisiseste tänavate ja kõnniteede remondi. Juba järgmisest nädalast algab Gildi tänava taastusremont, mille käigus uuendatakse sõidu- ja kõnnitee asfaltkate, korrastatakse töömaale jäävad kaevud, asendatakse lagunenud äärekivid uutega ning korrastatakse haljasalad,“ selgitas Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Samuti parendatakse sajuvee tänavalt ära juhtimise lahendust. Lisaks rekonstrueeritakse teetööde käigus AS Tallinna Vesi finantseerimisel ka veetorustik. Tööd on kavas lõpetada 15. juuniks. Ehituse ajal tagatakse sõidukitele läbipääs Jakobi–Gildi tn ristmikult. Töötsoonis on keelatud parkida. Kokkuleppel ehitajaga on võimalik ajutiselt pääseda autoga majade juurde.

„Jalakäijatele tagatakse ohutud liikumisvõimalused ja pääs kodudesse. Samuti kindlustatakse olmejäätmete graafikujärgne äravedu. Palume liiklejatel järgida ajutist liikluskorraldust ja paigaldatud liikluskorraldusvahendeid ning vabandame töödega kaasnevate ajutiste ebamugavuste pärast,“  lisas Svet.

Tema sõnul on projekteerimisel juba ka järgmised remondiobjektid Keldrimäe piirkonnas: Jakobi tänav, Lastekodu tänav Odra–Keldrimäe tn vahelises lõigus, Unistuste lasteaia ja Lastekodu 24 juurdepääsuteed. Nende tänavate rekonstrueerimine on plaanis ette võtta järgmisel aastal. „Loodame, et paari aastaga saab enamik selle asumi teedest uue ilme,“ ütles Kesklinna vanem.

 

Skeem näitab piirkonna ajutist liikluskorraldust.

Uudise rubriigid: