07.03.2018

Glehni lossis kõlasid kaunid laulud Mustamäe õpetajannadele

Naistepäeva eel, 6. märtsil algusega kell 17.30 toimus Glehni lossis Mustamäe linnaosa vanema Lauri Laatsi pidulik vastuvõtt kaunitele daamidele linnaosa haridusrahva hulgast. Kontserdi andis Kaunimate Aastate Vennaskond.

Peokutse sai 200 Mustamäe koolide-lasteaedade õpetajat – ja Glehni lossi saal sai pidulikke daame täis. Tervituseks pakuti klaas šampanjat, kingiti lilli ja võimalust jäädvustada meeleolukas moment fotole.

 

„Kuna Mustamäe kultuurikeskuse Kaja vana maja teeb parajasti teed uuele, tuleb meil seni rentida peopaika headelt naabritelt,“ ütles linnaosa vanem, kes märkis oma peokõnes ära muuhulgas järgmist: „Teie, lugupeetud daamid täna siin, olete need inimesed, kelle kanda on vastutus selle eest, et Mustamäe lapsed ja noored saaksid võimalikult hea hariduse. See ei ole sugugi lihtne töö. Miks on õpetajate seas sedavõrd palju naisi? Mina arvan, et naiselik kannatlikkus ja empaatia on need, mis teevad naistest suurepärased õpetajad. Lisan siia juurde ka julguse vastutada igapäevaselt laste ja noorte heaolu eest. See on imetlusväärne, ma kummardan teie ees!“

 

Kaunitele daamidele laulsid kaunid härrasmehed ansamblist Kaunimate Aastate Vennaskond. Kontserdile järgnes väike koosviibimine kohvilauas.

 

„Mina pean kommetest lugu,“ tunnistas Lauri Laats. „Mulle meeldib, kui mees teeb naisele lahti ukse, aitab talle mantli selga, pakub istet, kingib lilli jne. Tänapäevases võrdsuse tagaajamise tuhinas kipuvad need väärtused oma tähtsust minetama, kuid enda poolt teen ma küll kõik, et see juhtuks võimalikult aeglaselt. Mees võib küll enda arust olla perekonna pea, aga naine on kael – ja kael otsustab, millises suunas see pea pöörab. Just nii peabki olema. Õnnitlen kõiki daame saabuva naistepäeva puhul ja soovin, et iga teie päev võiks olla kaunis naistepäev!“

 Glehn.7.03.2018.II.jpg

 

Uudise rubriigid: