09.01.2020

Golden Goose Teater

09.01.2020 Tallinna Liikuri Lasteaias esitasid vene õppekeelega rühmade õpetajad lastele teatrietenduse "Kuldne hani"

Etendusele külastati lapsi Tallinna Lindakivi ja Kadrioru Lasteaiast. Lavastajaks on rühmaõpetaja Anna Kiviljova. Lapsed said vaadata tuntud muinasjuttu eri filmidest muusikalise popurrii saatel. Helirežissöör on muusikaõpetaja Nelli Bulkina. Põhiidee on sõbralikkus tänapäeval. Oluline sõnum selle etendusega sai edasi antud - koostöös peitub jõud. Mida ei suuda üksi või kahekesi, seda suudetakse kõik koos.

Kolm venda peavad metsa minema ja küttepuid korjama. Esimene vend ei saa sellega hakkama ja läheb metsas vana nõiaga tülli. Pärast seda läheb noorem vend - rumal, aga väga lahke. Ema ei anna talle mitte midagi teele kaasa, ainult vett ja musta leiba. Nõiaga kohtudes, ta jagab oma viimast toitu ning leiab oma kotis hoopis kooki ja kali! Pärast seda ta raiub kuiva puu maha. Järsult kuuleb tema valju häält ja leiab kuldse hani! Kõik, kes proovivad seda teel varastada, ei saa enam kätt lahti. Nii kleebitakse 9 inimest kokku, kes puudutavad ilma lubaduseta kuldse hani!

Kuningriigis valitseb samal ajal rahu ja armastus. Ainult väike printsess ei oska naeratada ja on alati väga kurb. Kuningas veenab teenreid teha kõike, et tema tütar saaks abi, kuid keegi ei oska. Kuni üks kord tulevad 9 inimest kuningriiki ja kukkuvad maha, paludes, et kuningas teeks neid lahti! Ime sünnib: printsess vaikselt naeratab ja inimesed saavad vabaks!

Ilus printsess ja vaene poeg abielluvad ja elavad kaua ja õnnelikult.

82016123_2571272169769019_1838782684621438976_n