03.07.2018

Gonsiori tänav on osa kaasaegsest avatud linnaruumist

Tallinna linnapea Taavi Aasa sõnul on Gonsiori tänava remont on eri põhjustel viibinud, kuid praeguseks on tööd jõudnud sinnamaani, et meil on lootus esimene, Maneeži tänava poolne teelõik juuli lõpuks avada.

„Suur vihm ja nõukogudeaegsete trasside eksitavad plaanid on tõesti põhjustanud töödes viivitusi, kuid ebamugavused on paratamatud. See suvi on üks teetööde rohkemaid. Küll aga usun ma, et kui see ja teised suured infrastruktuuriprojektid linnas lõppevad, on meil parem ja uudsem linn, kus on tänapäevasemad liikluslahendused,“ ütles Taavi Aas.  

Gonsiori tn ümberehitusega muudetakse see kolme sõidurajaga tänavaks – mõlemas sõidusuunas ühissõidukirada ning keskel muutsuunaliiklusega sõidurada, kus hommikusel perioodil toimub liiklus suunaga kesklinna poole, õhtul aga vastupidi – suunaga Lasnamäe poole.

TREV2 juhatuse esimees Sven Pertensi sõnul andis tugeva tagasilöögi jaanipäeva eelne lausvihm, mis uhtus valmimisjärgus oleva teekehandi laiali ja seetõttu lükkub Maneeži tn – Raua tn vahelises lõigu valmimine esialgu lubatud 15. juulist juuli lõppu. „Praegu käib teepõhja liiva ja killustikuga täitmine ning niipea kui kõvakatte peale saame avame sõidutee Maneeži –Raua lõigul liiklusele,“ lubas Pertens

Türnpu tänaval on kõik ehitustööd teostatud välja arvatud täringukivi paigaldamine linnast väljuvale suunale jalgteele. Pargi ja Reisi parklas on rajatud maa-alused tehnovõrgud, tänavavalgustus ning asfaltbetoonkate paigaldatud. Teostatud on parkimiskohtade markeerimine. Paigaldamata on veel tõkkepuude süsteem.

Pronksi tn ja Gonsiori tn ristmikul on töövõtja alustanud ühe sõidusuuna (suunaga Liivalaia tn poole) freesimistöödega.

Ülejäänud lõikudel toimuvad maa-aluste tehnovõrkude ehitustööd.

Gonsiori tn (Maneeži tn – Laagna tee) rekonstrueerimise - tööde tähtaeg on lepingujärgselt  15. november 2018; Kunderi tn (Türnpu tn – Pronksi tn) rekonstrueerimine – tööde tähtaeg 15. juuli 2019.

Tööde käigus rekonstrueeritakse Gonsiori tänav alates Maneeži tänava ristmikust kuni Laagna teeni, kogupikkusega ligikaudu 1,5 kilomeetrit. Lisaks rekonstrueeritakse ca 300 meetri pikkune Laagna tee lõik, K. Türnpu tänav ning Kunderi tänava ühe sõiduraja asemele rajatakse 900 meetri pikkune jalgrattatee. Kokku rekonstrueeritakse ligilaudu kaks kilomeetrit sõiduteid ning rajatakse ja rekonstrueeritakse ligikaudu viis kilomeetrit kõnni-, jalg- ja jalgrattateid. Ehitustööde mahus rekonstrueeritakse 11 fooriristmikku ning Torupilli Selveri kõrvale rajatakse 162 parkimiskohaga Pargi ja Reisi parkla.

Uudise rubriigid: