09.10.2018

GreenEST Summit 2018 toob Sinuni rahvusvahelised arutelud energiatõhususlepingutest, liginullenergia hoonetest ja hoonete tulevikust!

30. oktoobril korraldab Teaduspark Tehnopol Kultuurikatlas rahvusvahelist rohetehnoloogia konverentsi GreenEST Summit 2018: Future for Buildings. Näha saab uuenduslikke energiasääslikke tehnoloogiaid demoalal ja kuulda inspireerivaid kõnelejaid üle Euroopa!

Toimuvad paneeldisukussioonid teemadel EPC – Energy Performance Contracting, Nearly Zero-Energy Buildings ja Future of Buildings.

EPC on hoonete või hoonete kompleksi energiatõhusate tehnoloogiate lahenduste rahastamise viis, kus ettevõtja paigaldab tehnoloogia tasuta. Energia kokkuhoid rakendub kohe ja kokku hoitud energia kuludest rahastatakse tehnoloogia pikema aja peale (3, 5, 10 või 15 aastat). Hoone omanik maksab edasi oma energia arveid nagu alguses, vahe läheb tehnoloogia paigaldajale. EPC on hoone omanikule turvaline ja tehnoloogia paigaldajale kasulik pikaajaline rahavoog.

Seadusandlusest tulenevalt saab aastast 2020 ehitada vaid A-energiaklassiga ehk liginullenergia hooneid. Teemaks tulevad uuenduslikud energiasäästlikud lahendused, alates katusepinda integreeritud päikesepaneelidest kuni autonoomsete ventilatsiooniseadmete ja ärihoonete pilvepõhiste IoT lahenduste ühendamiseni. Lisaks räägitakse prosumerismist, ehk kuidas saab hoone omanik olla samal ajal nii energia tarbija kui ka tootja ning kuidas mõjutaks see turu olukorda.

Hoonete tuleviku teemalises paneelis kohtuvad valdkonna eksperdid ja visionäärid, kes tutvustavad uuenduslikke (ehk isegi ulmelisi?) energiasäästlike nutilinnade lahendusi! Urbaniseerimine, isesõitvad autod, elektrimootoriga sõidukid, taastuvenergia, „rohelised“ pilvelõhkujad,… Siin ei ole kujutlusvõimel piire!

EARLY BIRD piletid saadaval veel nädal aega! Ära maga maha ja soeta pilet GreenEST Summitile juba täna! https://www.piletilevi.ee/est/piletid/varia/greenest-summit-2018-263402/

Lisainfo: www.tehnopol.ee/greenestsummit2018

Uudise rubriigid: