17.06.2020

Gruusia päev lasteaias

Käesoleval õppeaastal on Meelespea Lasteaias tegutsenud vabatahtlik Nana Beruashvili Gruusiast. Täna viis ta koolieelikutele läbi päeva , mis tutvustas Musta mere ääres paiknevat põnevat riiki- Gruusiat.

Lapsed said teada, et Gruusia pealinn ja ühtlasi suurim linn on Thiblisi ja riigi pindala on 69 420 ruutkilomeetrit.

Vaatasime Gruusia tähestikku ning Nana kirjutas meile Gruusia keeles sõna „Gruusia”. Üheskoos vaatasime uusi põnevaid tähti, mõtlesime mida nad meenutavad. Gruusia gruusiakeelne nimi on Sakharthvelo (საქართველო). Proovisime seda mitu korda ise öelda, oli üsna keeruline :)

Vaatasime pilte Gruusia imelisest loodusest ja mägedest. Üleval mägedes on nii külm, et selles kuumas riigis on võimalik isegi suusatada ja tegelda talispordiga. Nana tutvustas meile Gruusia populaarseid spordialasid, milleks on jalgpall, ragbi, judo, male, korvapall, laskmine.

Gruusia on tuntud oma uhkete rahvariiete poolest, vaatasime nendest toredaid pilte. Harjutasime gruusia rahvatantsusamme, Nana näitas ette ja lapsed proovisid teha liigutusi käte ja jalgadega.

Väga isuäratavad söögid on Gruusia pelmeenid ehk hinkaalid ja juustuküpsetis hatšapuri. Viimast valmistasime ise ka koos lastega. Valmistasime ise taigna lisasime sinna kahte juustu- mozarella ja feta, panime selle ahju ja lasime pärast sellel hea maitsa, juustupirukas maitses kõigile!​

Rohkem pilte leiab siit