25.08.2016

Gustav Adolfi Gümnaasium korraldas üle-eestilise digipädevuste seminari

24.-25. augustil 2016 korraldas Gustav Adolfi Gümnaasium (GAG) üle-eestilise IKT seminari „Digipädevused kehalisest kasvatusest tasemetööni“, kus õpetajad jagasid oma parimat hariduspraktikat kolleegidele üle Eesti.

„See ongi nüüd kõige ehedam õpetajalt õpetajale hea tahte ja säravate silmadega kogemuste jagamine,“ rääkis GAG direktor Hendrik Agur. „Nad soovivad näidata oma töö vilju ning tõtt-öelda on see kõik innustav ja põnev.“

Esinejate ja töötubade juhendajate nimekiri oli pikk ning teemade valik rikkalik. Kahe päeva jooksul kuulati seitset ettekannet ning valida sai 23 erineva töötoa vahel.

GAG õpetajad tegid ettekanded teemadel „Õpilaste digipädevuste hindamismudel ja selle rakendamine õppetöösse“ (Ingrid Maadvere), „Tabeltöötlus loodusainetes“ (Katrin  Soika, Virgi Roop) ja „Digiklubi algklassides“ (Maria Malozjomov). Räägiti ka GAG ajaloo lõimimisest õppekavasse (Anu Kell) ning GAG õpetajate õppimisest välismaal (Kerli Koppel, Valdur Parašin, Ele Pidmann). 9. klassi õpilased Teele Metstak ja Aleksander Ott Maripuu (9.b) esitlesid kehalist kasvatust Sportlyzeriga.

Teise päeva avas Apple Lighthouse projekti eestvedaja, Apple´i tunnustatud koolitaja ja   arenduskonsultant Niel Emery, kes esitles uusi töövahendeid iPadis.

Töötubades tutvustati kaardirakenduste kasutamist geograafiatundides, robootikat algklassides, mängude ja videote loomist, interaktiivset tahvlit Explain Everything, paberivaba klassiruumi Evernote Seesaw´d jne. Juhendajaid oli nii GAG-st kui ka teistest koolidest üle Eesti.

Päevakavad: 1. päev, 2. päev

Allikas: Gustav Adolfi Gümnaasium

Teksti koostas: Leini Jürisaar, Tallinna Haridusamet

 

Foto on illustratiivne

Uudise rubriigid: