27.04.2015

Gustav Adolfi Gümnaasium pakub klaveriõpilastele võimalust esineda orelifestivalil

6.–12. juunini 2015 toimub rahvusvaheline II Gustav Adolfi orelifestival, kus astuvad üles Eesti ja välismaa tunnustatud organistid. Korraldaja – Gustav Adolfi Gümnaasium – pakub ka Tallinna koolide ja muusikakoolide klaverieriala õpilastele võimalust festivalil musitseerida.

Orelikontserte ja meistriklasse toimub seitsme festivalipäeva jooksul üle kahekümne. Festivalil on kasutuses kaks orelit – Henry Jones 1905 Mederi saalis ja Walckeri 1957 aasta orel Kapiitlisaalis.

Tallinna koolide ja muusikakoolide klaverieriala õpilastele pakutakse võimalust osaleda festivalil interpreedina Kapiitlisaali orelil Walcker 1957.

Õpilase osalemiseks festivalil on vaja muusikaõpetaja soovitust ning tuge kontserdiks valmistusel. Kava soovitatav pikkus on 15 kuni 40 minutit. Kui lühikese kavaga interpreete on rohkem, koondatakse nad eraldi formaadiga ühis-kontsertidele.

Koostöös muusikaõpetaja ja GAG organistidega valitakse sobivad klaveripalad, mida saab esitada orelil. Harjutada saab Kapiitlisaali orelil juba praegu. Ettevalmistusperioodil ja kontserdil annab nõu professionaalne organist. 

Info ning osaleda soovijate registreerimine:

Yvonne Lagle, festivali projektijuht, e-post info@gag.ee, tel 6274054.

 

Anname muusikale suuremad võimalused!

 

Hendrik Agur, Gustav Adolfi orelifestivali kunstiline juht

 

Uudise rubriigid: