13.01.2022

Noorteprogramm Gutsy Go pälvis tunnustuskonkursi “Noorte Heaks Tänu” nominatsiooni

Noortevaldkonna tunnustuskonkursi “Noorte Heaks Tänu” kategooria “Aasta noortesõbralik tegu” üheks nominendiks esitati haridusameti poolt esimest korda Eestisse toodud noorteprogramm Gutsy Go.

Soome haridus- ja meediaspetsialistide poolt välja töötatud noorteprogramm Gutsy Go pakkus rohkem kui 100 Tallinna noorele võimalust tegutseda vahetult oma kogukonna paremaks muutmise nimel. Tegevusprogrammi olid kaasatud Kalamaja Põhikooli ja Ehte Humanitaargümnaasiumi 7.-8. klasside õpilased. 

Programmi vältel jagati õpilased tiimideks ning juhendaja abil viidi nädala jooksul oma idee ellu. Noorte ideede elluviimisest valmisid kõigile vaatamiseks lühifilmid

Probleemid, millele lühifilmid keskendusid olid: noorte kiusamine, alkoholi tarbimine, vanainimeste üksildus, eakate digipädevus, grafiti tänavapildis, naabrite omavaheline puudulik suhtlemine, turvakodude noored, hooldekodude eakate heaolu ning mornid näod tänavapildis. 

Tallinna Haridusameti rahvusvahelise noorsootöö vanemspetsialist Eneli Meresmaa sõnul on see erakordne ja innovaatiline programm mitteformaalne õpimeetod, mille keskmes on noor ja tema tugevused. “Gutsy Go pakub noortele võimalusi avastamiseks ja katsetamiseks, et omandada uusi kogemusi ning õppida tundma iseennast ja ümbritsevat maailma. Niisamuti loob projekt tugeva silla piirkonna haridusasutuste ja noorsootöö valdkonna vahel,” lisas Meresmaa.

Noortevaldkonna tunnustuskonkursile “Noorte Heaks Tänu” esitati tänavu kolmeteistkümnes kategoorias 121 kandidaati. Noortevaldkonna tegijaid tunnustatakse 8. veebruaril samanimelisel galal.  

Noortevaldkonna tegijate tunnustamise eesmärk on tõsta esile noorsootöösse panustanud ning valdkonda edendanud inimesi, ettevõtteid ja organisatsioone ning silmapaistvamaid ja olulisemaid algatusi, millel on oluline mõju kohalikul, maakondlikul, üleriigilisel või rahvusvahelisel tasandil. Noortevaldkonna tegijaid tunnustab Haridus- ja Teadusministeerium.

 

Uudise rubriigid: