14.12.2017

Haabersti Linnaosa Valitsus jagab lasteasutustele ja korteriühistutele graniitkillustikku

Haabersti Linnaosa Valitsus jagab Haabersti korteriühistutele, koolidele ning lasteaedadele libeduse tõrjeks graniitkillustikku.

Haabersti linnaosa vanem Marek Jürgensoni sõnul on graniitkillustikku jagatud igal aastal ning ka tänavune aasta ei ole erand. “Lumistel ja jäistel kõnniteedel ohutu liiklemise tagamiseks on kinnistu ja ehitise omanik kohustatud teostama libeduse tõrjet ning seetõttu toetame linnaosas asuvaid lasteaedu, koole ja korteriühistuid graniitkillustikuga. Lasteaedadele ja koolidele transpordib linnaosa valitsus ise graniitkillustiku kohale,“ ütles Jürgenson.

Vastavalt Tallinna linna heakorra eeskirjale on kinnistu ja ehitise omanik kohustatud teostama heakorratöid kinnistuga või ehitisega külgneval puhastusalal (puhastusala on kõnnitee, mis asub teega külgneva kinnistu ja sõidutee vahel). Libeduse tõrjeks tuleb kasutada puistematerjali, mille  tera läbimõõt on 2-6 mm. Keelatud on kasutada tuhka või kloriide.

Graniitkillustiku saamiseks tuleb ühendust võtta telefonil 640 4843 või e-posti aadressil marianna.otsa@tallinnlv.ee, et kokku leppida aeg, millal sõelmed kätte saab.