03.02.2017

Haabersti Vene Gümnaasiumi lapsed õpivad koos lugemiskoeraga

2. veebruaril algas Haabersti Vene Gümnaasiumis Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingu lugemiskoera programm – uus algatus kooliraamatukogudes.

Paljudes linnaraamatukogudes end juba tõestanud programmi eesmärgiks on pakkuda positiivne lugemiskogemus ning toetada lapsi, kellel lugemine veel ei suju. Nüüd saavad 1. klassi lapsed harjutada lugemist sõbraliku koera seltsis.

Lugemiskoera tiimi kuuluvad 8-aastane kuldne retriiver Rianna, tema koerajuht Inga Sild ja kooli raamatukoguhoidja. Laste ja koeratiimi kasutuses on privaatne ja hubane lugemispesa. Kuna koolis on lisaks tavaklassidele ka keelekümbluse klass ja Rianna mõistab mitut keelt, saab talle ette lugeda nii vene, kui ka eesti keeles. Lapsed  saavad raamatukoguhoidja abil valida koerale lugemiseks meelepärase raamatu, paitada Riannat ja premeerida teda tähelepaneliku kuulamise eest koeramaiusega.

Igal lapsel on oma lugemispass, kuhu kantakse loetud raamatu pealkiri. Lugemine lõppeb käpajälje templi saamisega ja, nagu kogemus näitab, ka laia naeratusega lapse näol. Esialgu on plaanis koeratiimi iganädalased külastused.

Haabersti vene g lugemiskoer koolis (1).jpg Haabersti vene g lugemiskoer koolis (5).jpg

Niina Rock, HVG raamatukoguhoidja

 

Uudise rubriigid: