21.11.2017

Haabersti Vene Gümnaasiumi meediaprojekt „Noored ajakirjanikud“

Haabersti Vene Gümnaasiumi 10. ja 11. klassi õpilased osalesid kooli meediaprojektis „Noored ajakirjanikud”, mille eesmärgiks oli suurendada noorte huvi meedia vastu ning aidata neid karjäärivalikul.

Kahe nädala jooksul toimus arvukaid üritusi ja kohtumisi, kus noored said avastada ja õppida midagi uut.

Külastati Tallinna Teletorni, kus saadi teada palju uut televisiooni, raadio ja interneti ajaloost ning Tallinna Teletorni rollist nende meediakanalite arengus.

Kohtuti mitme tunnustatud ajakirjanikuga, kes rääkisid noortele oma tööst ja projektidest. Näiteks ajakirjanik Anna Žuravljova jagas saadud kogemusi ajalehe korrespondendina ning viis läbi pressikonverentsi, mille järel pidi noored ise kirjutama artikleid. Tulemused olid isikupärased ja vahvad. ETV+ ning ka Rahvaraadio saatejuht Julia Kalena jutustas tööst raadios ning viis läbi harjutusi, mis panid proovile õpilaste esinemis- ja kõnelemisoskused. Oma tööst ERR uudiste toimetajana ja spordiuudiste korrespondendina rääkis Dmitri Kulikov.  

Peale selle oli noortel võimalik oma silmaga näha, kuidas käib töö ERR-i stuudiotes. Heideti pilk saadete „Hommik Anuga” ja „Terevisoon” valmimise protsessile. Kõik tunnistasid, et ei ole varem mõelnud, kui suur töö võib olla ühe telesaate tegemine. ETV+ stuudiosse astudes tulid õpilastele vastu juba tuttavad näod. HVG vilistlane Diana Demidova palus ETV+ saatejuhil võtta temalt intervjuu ja tulemus oli väga huvitav. Eesti Rahvusringhäälingu ringkäik lõppes Raadio 4 stuudio külastamisega ning noortel tekkis hirmus tahtmine proovida ka raadiotööd. Selle võimaluse said nad mõni päev hiljem, kui mindi Türi Rahvusringhäälingu muuseumisse. Õpilastele jagati rollid: kes oli saatejuht, kes uudiste toimetaja, kes kuuldemängu näitleja ning kes reklaami lugeja. Nii valmiski nende oma raadiosaade.

Projektis osales kolmkümmend õpilast. Noored mainisid, et projekt avardas nende silmaringi ja muutis suhtumist meediasse. Nüüd teevad nad palju teadlikumaid otsuseid infokanalite valikul. 11. klassi tüdrukud olid aga meedia valdkonnast nii võlutud, et otsustasid jätkata selle avastamist töövarjudena.

 

Jevgenia Uusväli, Haabersti Vene Gümnaasium

Uudise rubriigid: