02.04.2018

Haabersti Vene Gümnaasiumi noored said esikoha moevõistlusel Moe Malle

29. märtsil toimus Rocca al Mare keskuses noorte moevõistlus Moe Malle, kus Haabersti Vene Gümnaasiumi kollektsioon „Muhuvik“ pälvis esikoha.

Noorte disainerite peamine inspiratsiooniallikas oli aeg ja selle muutumine ruumis. Nad kirjeldasid oma mõtteid järgmiselt. 

Iga inimene on kollektsioon minevikust, olevikust ja tulevikust. Meie sees on ajalugu, traditsioonid, väärtused, mida saime oma vanematelt ja vanavanematelt. Meie sees on meie mõtted, tunded ja hetked. Just siin, kus me oleme. Meie sees on ka meie unistused, plaanid ja ideed. Ja nii me püüamegi leida tasakaalu ajaruumis. 

Meie moekollektsioon peegeldab inimese igavesest püüdu selle sama tasakaalu poole. Me tahame hoida kõike kallist, mida saime päranduseks oma esivanematelt, me tahame elada hetkes ja vaadata ette. Igal mudelil on erinev iseloom ja lugu, kuid kõiki neid seob üheks tervikuks Muhu muster.

Ja nii see tuleb – minevik, olevik, tulevik – „Muhuvik“. 

Noored rääkisid, et ühe idee kallal koos töötamine õpetas neile tegema meeskonnatööd täitsa uuel tasemel. Nad koos lõid projekti ideed ja samm-sammult töötasid selle elluviimise nimel. Kõige olulisem oli arvestada üksteisega ja hoida silme ees lõpp-eesmärki.

Grand prix’ võit oli noortele tõeline tunnustus nende pingutuste eest. 

Kool tänab Haabersti Vaba Aja keskust sellise võimaluse pakkumise ja võistluse korraldamise eest. 

 

Jevgenia Uusväli
Haabersti Vene Gümnaasium

Uudise rubriigid: