13.06.2018

Haabersti Vene Gümnaasiumis lõppes kooliaasta loominguliste projektipäevadega

Haabersti Vene Gümnaasium lõpetas tänavuse kooliaasta projektipäevadega mil igal klassil tuli viie päevaga ellu viia oma projekt.

Igal kooliastmel oli oma teema: algklassidel loomad, teisel kooliastmel tervislik eluviis ja liikumine ning kolmandal meedia. Gümnasistidki said pureda paraja pähkli.

Algklasside lapsed planeerisid ja valmistasid esimesel päeval koos õpetajatega oma projekti ette. Teisel päeval mindi loomaaeda, kus õpiti tundma loomi, tehti fotosid ja joonistati. Kolmandal päeval külastati loomakliinikut, kus loomaarst rääkis loomade ravimisest ja nende eest hoolitsemisest. Neljandal päeval kogusid lapsed kõik oma materjalid – joonistused, fotod, videod – kokku ja valmistasid ette esitlused ning näituse. Viimasel päeval jagasid nad oma uurimustöö tulemusi ning hiljem panid end proovile viktoriinis. Paljud lapsed tõid kooli kaasa ka oma lemmikloomad, see tekitas koolis suurt rõõmu ja elevust.

Teise kooliastme õpilased võtsid nelja päeva jooksul osa põnevatest sporditegevusest, igaüks leidis endale uue lemmiku. Viimasel päeval analüüsiti, kuidas liikumine mõjutas enesetunnet ja kuidas saaks muuta oma igapäeva harjumusi positiivses suunas. Valmistati plakateid, kus kaardistati oma valikud tervisliku toitumise ja liikumise suunas ja tutvustati neid üksteisele.

Kolmanda kooliastme kõik klassid tegid viie päeva jooksul uurimustööd Haabersti linnaosa oluliste objektide kohta: loomaaed, Kakumäe sadam, Harku järv, Rocca al Mare Vabaõhumuuseum, Väike-Õismäe ajalooline planeering ja arhitektuur, Rocca al Mare terviserada ja linnuvaatlustorn. Nädala lõpus esitlesid grupid saadud tulemusi. Teiseks ülesandeks oli intervjuu staažikate õpetajate ja mainekate vilistastega. Lõpuks tutvustati teistele värskelt valminud ajalehte.

Gümnaasiumiõpilaste projekt oli neile heaks väljakutseks. Nad pidid tegema filmi teemal „Tervislik eluviis“. Noorte näitlemise, filmimise ning monteerimise oskused panid imestama kõiki klassikaaslasi ja õpetajaid. Teine ülesanne oli teha kooli 40. juubeli kingituseks pannoo. Kasutati puitu, looduslikke materjale ning palju taaskasutatavaid materjale. Viimasel päeval esitleti nii filme kui ka kunstitöid ning analüüsiti töö tulemusi.

Õpilastele meeldisid sisukad ja põnevad projektipäevad väga. Nad tõid välja, et ühe idee edasiarendamine päevast päeva pakkus palju elevust ja oli väga tore näha lõpptulemust.

 

Jevgenia Uusväli, Haabersti Vene Gümnaasiumi huvijuht

Uudise rubriigid: