12.01.2018

Haabersti Vene Gümnaasiumis õpiti tervislikke eluviise

8.–9. jaanuaril 2018 viis Haabersti Vene Gümnaasium muutunud õpikäsitust toetava projekti – tervisepäevad teemal „Tervislik toitumine ja liikumine”.

Tervisepäevade idee, sisu ja kava mõtlesid välja gümnaasiumi õpilased. 

Esimesel päeval tegid 11. ja 12. klassi õpilased noorematele klassidele ettekandeid teemal „Tervislik toitumine”, millele järgnes arutelu. Grupitöödena valmisid plakatid, kus 1.–9. klasside õpilased tõid välja, milline toit on tervislik ja milline mitte. Vanemad klassid kujundasid ka toitumispüramiide ja tervislikke „taldrikuid”. Pärast esitlesid kõik grupid oma plakateid ja need pandi üles koolimaja seintele.

10. klassidele toimus loeng teemal „Suhkrud”, mille viis läbi Haabersti Linnaosa Valitsuse terviseedenduse spetsialist Liina Kaev. Noored said rääkida ka toitumiskava olulisusest ja selle koostamise võimalustest.

Päev lõpuks sai iga klass valmistada endale koolisööklas tervislikke võileibu. Abilisteks olid söökla töötajad.

Tervisepäeva eesmärk oli tutvustada lastele, et tervisliku söögi valmistamisega saab hakkama igaüks. Lapsed ütlesid, et teevad edaspidi koduski sellist võileiba.

Teise, sportliku päeva teema oli „Liikumine”. 1.–3. klassid võistlesid rahvastepallis ja teatevõistlustel. Vanemad õpilased veetsid päeva Škoda jäähallis. Lapsed leidsid päeva lõpuks, et liikumine on lõbus.

Kahe koolipäeva jooksul said lapsed teadmisi ja oskusi tervise teemal ning see mõjub kindlasti lastele hästi. 

 

Jevgenia Uusväli, Haabersti Vene Gümnaasim 

Uudise rubriigid: