06.11.2020

Haabersti Vene Gümnaasiumis toimus varajase keelekümbluse loodusainete olümpiaad

Viimasel ajal on lapsevanemate ja laste huvi varajase keelekümbluse vastu märgatavalt kasvanud. Sel õppeaastal otsustasid Haabersti Vene Gümnaasiumi varajase keelekümbluse õpetajad korraldada loodusainete olümpiaadi, mis oli mõeldud ainult varajases keelekümbluses õppivatele lastele.

29. oktoobril 2020 toimus varajasele keelekümblusele mõeldud loodusainete virtuaalne olümpiaad. Olümpiaad toimus esmakordselt ning oli mõeldud 2.-4. klasside õpilastele. Igast koolist osales 6 – liikmeline võistkond (kaks 2. klassi õpilast, kaks 3. klassi õpilast ja kaks 4. klassi õpilast).

Kokku osales kaheksa kooli: Tallinna Humanitaargümnaasium, Pae Gümnaasium, Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium, Tallinna Kunstikool, Läänemere Gümnaasium, Lasnamäe Vene Gümnaasium, Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium ja Haabersti Vene Gümnaasium.

Olümpiaadi eesmärgiks oli äratada õpilaste huvi loodusainete vastu  ning muuta õpitegevus põnevaks ja mitmekesisemaks. Iga võistkond sai täitma olümpiaadi ülesandeid oma koolis, oma õpetajatega, erinevates veebikeskkondades:  Wizer.me, Google Classroom.

Osalejad lahendasid matemaatikaülesandeid, tegid vikerkaarekatseid, voolisid tuttlinde, täitsid teste ning tegelesid funktsionaalse lugemisega. Iga kool sai näidata oma tugevaid külgi.

Ka autasustamine toimus 30. oktoobril virtuaalselt. Kingitused jõudsid koolidesse samal päeval. Olümpiaadi võitjateks osutusid Pae Gümnaasiumi õpilased, teisel kohal oli Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium ja kolmanda koha pälvisid korraldajakooli kooli õpilased. 

Allikas: Haabersti Vene Gümnaasium  

Uudise rubriigid: