14.03.2018

Haabersti ja Harku lasteaedade töötajate etluskonkurss „Emakeele kaunid värsid“

Emakeelepäeval 14. märtsil toimus Tallinna Veerise Lasteaias esmakordselt luulekonkurss Haabersti linnaosa ja Harku valla lasteaedade töötajatele „Emakeele kaunid värsid“. Silmapaistvam etlejaks tunnistati on Veerise lasteaia õpetaja Grete Aavamägi.

Üritus on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünniaastapäevale. Eesmärk oli pakkuda Haabersti ja Harku valla lasteaedade töötajatele võimalust esineda väljendudes luules. Pakkuda üksteisele inspiratsiooni, meelelahutust ja koguda kokku inimesed, kes väärtustavad eesti keelt ja kultuuri.

Luuletused olid eestikeelsed, eesti autoritelt või esitaja omalooming. Teema – Eestimaa, eestlased, Eesti loodus, kodu või muu Eestimaaga haakuv. 

Üllatusesinejaks oli Veerise lasteaia hoolekogu liige ja lapsevanem Kati Pohla, kes tutvustas enda kirjutatud raamatut „Punase õhupalli vikerkaarevärviline seiklus“. Raamatu pühendusega sai kingituseks ka iga etleja.

Luuletusi hindas neljaliikmeline žürii koosseisus Marika Kallas (Tallinna Haridusamet), Sirli Grauberg (Haabersti Linnaosa Valitsus), Kersti Salf (Nurmenuku Raamatukogu) ja Raili Mäe (Tallinna Veerise Lasteaed).

Korraldajad tänavad osalemast Liivi Listra (Tallinna Lasteaed Pääsusilm), Grete Aavamägi (Tallinna Veerise Lasteaed), Renate Urba (Alasniidu Lasteaed), Ülle Pais (Tallinna Meelespea Lasteaed), Külli Räägel (Tallinna Lasteaed Vikerkaar), Maris Viisileht (Alasniidu Lasteaed), Marju Rebane (Tallinna Veerise Lasteaed), Marili Kurviste (Tabasalu Teelahkme Lasteaed).

Esile tõsteti Marili Kurviste luuletusega „See maa“, mille autoriks on ta ise; Maris Viisileht luuletusega „Peatati Maalehe tellimus“ (A. Viisileht). 

Žürii lemmikuks osutus Grete Aavamägi luuletusega „Eesti keel on kui salakannel“ (K. Hellerma).

Lasteaed tänab ürituse korraldamise toetuse eest Haabersti Linnaosa Valitsust.

Pilte saab vaadata siit

Uudise rubriigid: