15.11.2016

Haabersti jõulukuusk kasvab Nurmenuku keskuses

Aasta tagasi 20. novembril istutati Nurmenuku keskuse platsil asuvale haljasalale 5,3 meetri kõrgune kuusk. Kuusk läks hästi kasvama ja praegu on ta juba ligi 6 meetri kõrgune.

Kui seni on Haabersti Linnaosa Valitsus igal aastal lasknud jõuludeks paigaldada ja ehtida kuuse, siis tulevikus ei ole enam elujõulist puud vaja metsas maha võtta. Kui istutatud kuusk sirgub pikemaks, saab selle jõuluehetega kaunistada. Linnaosa vanema Marek Jürgensoni sõnul on tegemist rohelise mõtteviisiga. Tallinn taotleb teatavasti 2018. aastaks Euroopa rohelise pealinna tiitlit. See on meie konkreetne panus tiitli saamiseks, lisas Marek Jürgenson.
Selle raha, mis oleks kulunud metsast toodud kuuse toomiseks metsast ja selle paigaldamiseks ning ehtimiseks, kulutab linnaosa valitsus uute pinkide paigaldamiseks Nurmenuku keskuse platsile ja Õismäe tiigi äärde.
Esmaspäeval riputasid linnaosa valitsuse töötajad helkurid jõulukuuske ümbritsevale tarale ning Kakumäe tee ja Vabaõhumuuseumi tee ristmiku lähistel kasvavale kuusele. Helkuritega toetas linnaosa valitsust Swedbank. Haabersti linnaosa vanema Marek Jürgensoni sõnul on eelmisel aastal algatatud helkurikampaania olnud väga edukas. Lühikese ajaga leidsid helkurid omaniku. Marek Jürgenson pani kõigile südamele, et inimesed ei kannaks helkureid taskus, vaid riputaks need riiete külge nähtavale kohale sõidutee-poolsesse külge 30-80 cm kõrgusele maapinnast. Maanteel või linnatänaval, kus pole kõnniteed, kõnni alati vasakus teeservas, et näha vastutulevaid autosid.
2015. aastal hukkusid Eestis liikluses 24 jalakäijat, neist 16 pimedal ajal. Enamusel hukkunuist jalakäijatest puudus helkur. Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse vanemkomissar Marina Aleksejeva sõnul on enda nähtavaks tegemine ülioluline eriti talvistes tingimustes, kui nähtavus on halb. Helkuri kasutamine on kõige odavam ja lihtsam viis, mille abil  saab jalakäija enda turvalisust tänaval märgatavalt tõsta. Samuti tuleb varuda rohkem aega oma tavapäraste liikumiste planeerimiseks ja kindlasti olla tähelepanelik tee ületamisel, andes võimaluse autojuhtidele reageerimiseks ja peatumiseks, lisas Marina Aleksejeva.