30.05.2019

Haabersti lasteaedade laulupeoke tõi kokku üle 300 koolieeliku

30. mail 2019 toimus Õismäe tiigi ääres Haabersti lasteaedade ühine laulupeoke „100 päeva koolini“.

Ühisele peole kutsuti kõik Haaberstis sügisel kooliteed alustavad lapsed, kokku tuli 340 tulevast koolijütsi koos õpetajatega. Pidu algas ühise rongkäiguga, millele andis hoogu Tallinna Tuletõrje Puhkpilliorkester. Tõrvikut laulupeotulega kandis linnaosa vanem Andre Hanimägi, kes lapsi ka tervitas.

Õismäe tiigi kaldale oli lapsi tulnud tervitama palju lasteaiakaaslasi, lapsevanemaid kui ka lihtsalt uudistajaid – kõik elasid laste peole rõõmsalt kaasa. Lauldi regilaule ja laste lemmiklaule, esines muusikaõpetajate kandleansambel. Haaberstil on olemas ka linnaosa laul, „Haabersti laul“ (sõnad M. Põder, muusika O. Carjova), mis on lastele kiiresti omaseks saanud. Vene kodukeelega lapsed said laulda oma emakeeles. Laule dirigeerisid lasteaedade muusikaõpetajad. Pidu juhtis Aabitsakukk – on ju aabits koolilapse esimene ja kõige tähtsam raamat.

Laulupeokese traditsioon sai alguse eelmisel aastal Tallinna Nurmenuku Lasteaia õppealajuhataja Tiina-Marju Jakseni eestvedamisel. Esimest simmanit peeti Rocca Al Mare Vabaõhumuuseumis.   

Tänavuse laulupeokese ettevalmistus kestis terve õppeaasta. Peo organiseerimisel olid eestvedajaks Tallinna Nurmenuku Lasteaia muusikaõpetajad Karin Luik ja Virve-Ingrid Lige, kaasa aitasid kõikide lasteaedade muusikaõpetajad. Vahvat sündmust toetas igati Haabersti Vaba Aja Keskus, kes üllatusena lapsi laulupeo lõpus ka kostitas.

Oli tõeline rõõm kuulata Haabersti tiigi kaldal laste ilusat laulu! Saab olla kindel, et laulpidude traditsioon Eestimaal jätkub.

 

Tiina-Marju Jaksen, Tallinna Nurmenuku Lasteaia õppealajuhataja

Toimetas: Leini Jürisaar

Uudise rubriigid: