16.04.2019

Haabersti lasteaedade viktoriin „Matemaatika on huvitav“

11. aprillil toimus Tallinna Rukkilille Lasteaias juba kolmandat korda viktoriin „Matemaatika on huvitav“, kus osalesid koolieelikud üheksast Haabersti linnaosa lasteaiast.

Viktoriini muudab lastele eriti huvitavaks see, et suhelda tuleb multikultuurses keskkonnas nii eesti kui ka vene keeles.

Viktoriini eesmärgiks ongi arendada laste koostöö-, eneseväljendusoskust, ruumilist kujutlusvõimet, programmeerimist, mis omakorda suurendavad õpitahet matemaatika vastu ning kinnistuvad varem omandatud teadmised ja oskused. Iga laps sai oma võistkonna osana panna proovile ka ennast. Viktoriin sisaldas kuut ülesannet ja muidugi ka mängupause.

Igast lasteaiast oli võistlustules üks kolmeliikmeline võistkond. Noored matemaatikud olid väga tähelepanelikud ja kõik said väga hästi hakkama, mida näitasid ka iga ülesande järele tahvlile kinnitatud naerunäod.

Tänutäheks kingiti igale lapsele matemaatika töövihik, komplekt viltpliiatseid, tarkuse sümboliga öökulli medal ja kommid ning osalenud lasteaedu premeeriti Haabersti LOV tänukirjaga.

Tallinna Rukkilille lasteaed tänab Haabersti Linnaosa Valitsust ja Oleg Siljanovit ning tervisedenduse spetsialisti Liina Kaevu, kes hoolitsesid laste kingituste ja tänukirjade eest. Viktoriini õnnestumisele aitasid kaasa õpetajad Margarita Kempi, Maria Kask, Irina Timašjova, Nelia Zadvornova, Olga Angu, Galina Kolesnikova, Galina Naumova. Pildistas  Marina Makarova, saali kujundas Tatjana Rõbtšenko.

Ulvi Veerme, Tallinna Rukkilille Lasteaia õppealajuhataja

Uudise rubriigid: