22.04.2022

Haabersti liiklussõlme kõrval alustab tööd uus ohtlike jäätmete kogumispunkt

Tallinna Jäätmekeskus avab laupäeval, 23. aprillil uue ohtlike jäätmete kogumispunkti Haabersti liiklussõlme juures Haabersti tänaval Rimi kaupluse lähistel. Oranži värvi kogumispunktis saab laupäeviti ja pühapäeviti kell 10–15 tasuta ära anda keskkonnale ohtlikke jäätmeid ja elanikke juhendab seal kogumispunkti operaator.

„Positiivne on, et kolmveerand tallinlasi juba kogub ohtlikke jäätmeid eraldi ja möödunud aastal toodi kogumispunktidesse 350 tonni ohtlikke jäätmeid, mille olmeprügiga segamine oleks keskkonnale eriti kahjulik,” ütles Tallinna abilinnapea Joosep Vimm. „Sel aastal avatud neli uut ohtlike jäätmete kogumispunkti on osa eesmärgist, et erinevate jäätmete ära andmine oleks elanikele võimalikult kodulähedane. Pikas plaanis tahame igas linnaosas avada ringmajanduskeskused, kus saab jäätmeid liigiti ära anda,” selgitas Vimm.

Tallinna Jäätmekeskus on sel aastal avanud veel kokku kolm uut ohtlike jäätmete kogumispunkti Kristiines, Lasnamäel ja Haaberstis. Lasnamäe uued ohtlike jäätmete kogumispunktid asuvad Narva maantee ja Vana-Kuuli tänava ristmiku lähistel ning samuti Pae tänav 19, Kristiines võetakse ohtlikke jäätmeid vastu Mustjõe 40 kinnistul. Eelmisest aastast tegutsevad kaks vanalinnale iseloomuliku disainiga ohtlike jäätmete kogumispunkti Kesklinnas, Wismari tänava ja Toompuiestee ristumiskohas olevas parklas ja Rannamäe tee ning Uue tänava pikenduseks oleva Väike-Rannavärava tee ristumiskohas asuvas parklas.

Ohtlike jäätmete kogumispunktides saab ära anda patareisid ja akusid, aegunud ravimeid, lampe, tulekustuteid, mootori- ja toiduõli, samuti on mõistlik tuua kohale kõikvõimalikud kodukeemia jäägid. Vastu võetakse ka ohtlike jäätmetega määrdunud pakendid ehk värvipurgid. Ohtlike jäätmete kogumispunktid tegutsevad nädalavahetustel, laupäeviti ja pühapäeviti kell 10–15. Ohtlikke jäätmeid saavad ära anda Tallinna elanikud, punkti külastades tuleb kaasa võtta ID-kaart või juhiluba.

Lisaks saab ohtlikke jäätmeid üle anda Tallinnas korraldatavatel kogumisringidel ja pealinna neljas jäätmejaamas. Need asuvad Pääskülas aadressil Raba 40, Rahumäel aadressil Rahumäe tee 5a, samuti Paljassaare põik 5 Paljassaarel ja Ristiaia tee 8 Pärnamäel. Ettevõtteid ja asutusi kogumispunktid ei teeninda, mistõttu ohtlike jäätmete suuremate koguste valdajad peavad oma jäätmed üle andma asjakohase keskkonnakaitseloaga töötlejatele.