19.06.2019

Haabersti linnaosa kutsub jaaniõhtut veetma Eesti Vabaõhumuuseumisse

Pühapäeval, 23. juunil tähistatakse aasta valgeimat ööd uhke jaanipeoga Eesti Vabaõhumuuseumis. Kell 19.00 saab peavärava juurest alguse jaanitulede süütamise rongkäik, misjärel saab vabaõhumuuseumis lustida südaööni Untsakate, The Tuberkuloitede, Nancy, Lüü-Türri, Pritsu Brassi või Leigarite saatel.

Haabersti linnaosa vanem Andre Hanimägi sõnas, et linnaosa toetab Eesti Vabaõhumuuseumi jaanipidu ning eraldi üritust linnaosas ei korralda. „Vabaõhumuuseumis on alati olnud väga mitmekülgne programm ning kutsume nii Haabersti elanikke kui ka meie külalisi veetma pühapäeva õhtut Vabaõhumuuseumi 1869. aasta külapeol, 1919. aasta heategevuslikult jaanipeol ning 1995. aasta suve alguse peol,“ rääkis linnaosa vanem.

Vabaõhumuuseumis on ootamas külastajaid väga mitmekülgne programm, kus tegevust jagub kõigile. Kõlavad pillilood parimatelt muusikutelt ning süttivad jaaniõhtule omased lõkked nii kiigeplatsil, külaväljakul kui ka Kerase platsil. Tehakse ajahüpe kolme murrangulisesse ning uut algust kuulutavasse aastasse. Nii saab osa 1869. a külapeost, kus valla meeskoor valmistub sõitma Tartusse I üldlaulupeole, 1919. aasta heategevuslikust jaanikust, mis on korraldatud Vabadussõjas vigastatud sõjameeste toetuseks, ning 1995. aasta suve alguse peost, kus lääne eeskujul on kõik müügiks!

Lisaks tavapärasele ühistranspordile on võimalik jaaniõhtul Vabaõhumuuseumisse jõuda ka eribussidega. 

* Tasuta bussid Viru hotelli eest väljuvad kell 18.00, 19.00, 20.00 ja 21.00. Tagasi linna poole väljuvad muuseumist bussid kell 22.30, 23.30 ja 00.30. Nõudepeatus Kristiine Keskuse juures.

* Tasuta bussid Väike-Õismäelt toovad muuseumisse kell 18.00 ja 19.00. Tagasi Väike-Õismäele saab muuseumist kell 23.15 ja 00.15. Marsruut: Väike Õismäe-Kullerkupu-Nurmenuku-Karikakra-Sinilille-Meelespea-Rukkilille-Haabersti-Sõba-Tanuma-Rocca al Mare. Tagasiteel samad peatused vastupidises järjekorras.

* Autoga tulles tasuta parkimine muuseumi peavärava parklas, tagumises parklas (ca 1 km peaväravatest Kakumäe suunas) ja Terase spordiklubi parklas (Lõuka 6).

* Ühistransport: bussid nr 21 ja 21B väljuvad Balti jaamast ja kesklinnast (nt Vabaduse väljakult) ning peatuvad muuseumi peavärava ees; bussid nr 22, 42 või 43 kesklinnast: sõita kuni Zoo peatuseni, sealt ca 15-minutiline jalgsimatk mööda mereäärset teed. Tagasi linna viivad bussid nr 41 ja 41B muuseumi peavärava vastast. Sõiduajad: soiduplaan.tallinn.ee.

* City Tour: sinise liini bussid peatuvad muuseumi peavärava ees. Sõiduajad: www.citytour.ee.

Jaanipäeva toimumist Eesti Vabaõhumuuseumis toetab Haabersti Linnaosa Valitsus.

Sissepääs piletiga.

Täpsem info www.evm.ee