09.05.2018

Haabersti linnaosas alustatakse kepikõnni välitreeningutega

Teisipäeval, 15. mail kell 19.00 toimub kepikõnni välitreening Veskimetsa ja Mustjõe asumis. Kogunemiskohaks on Kõrgepinge ja Veskimetsa tänavate ristumiskoht.

Haabersti linnaosa vanem Marek Jürgensoni sõnul on Haaberstis väga head kodulähedased võimalused tervisespordiga tegelemiseks. „Välitreeningud annavad elanikele võimaluse erinevaid harrastusi ühiselt proovida ning leida endale uusi mõtte- ja treeningkaaslasi, “ ütles Jürgenson.

„Käimistreening on hea liikumisviis kõigile, kes ei saa või ei armasta joosta, sest käimine ei põruta jalgu. Aktiivse elustiili kasuks otsustamine mõjutab tervist positiivselt väga mitmel moel. See ei hoia pelgalt heas vormis, vaid pikendab ka eluiga ning parendab selle kvaliteeti. Füüsiline aktiivsus aitab eemale peletada haigusi ja on üks võimsamaid meeleolu parandajaid,“ jätkas linnaosavanem.

Kepikõnni treeningud algavad ühise soojendusvõimlemisega. Seejärel on ühine kepikõnd terviserajal kombineerituna mitmesuguste harjutustega. Treeningud lõppevad lõdvestus- ja venitusharjutustega. Treeningud sobivad nii algajaile kui ka edasijõudnutele, võimalik on küsida treenerilt nõu õige kepikõnnitehnika omandamiseks. kui huvilised soovivad treeningutega jätkata, siis kokkuleppel treeneriga võivad treeningud jätkuda samades kohtades või on võimalik liituda juba tegutsevate gruppidega.

Kohapeal on võimalus tasuta laenutada uusi BungyPump treeningkeppe. BungyPump treeningkeppidesse sisseehitatud suspensiooni tõttu on need õlgadele ja küünarnukkidele oluliselt leebemad kui tavalised kõnnikepid. Lisaks sellele on treeningkeppides ka 1,8- kuni 10-kilone vasturaskus, mis kõndimise ajal treenib ülakeha parendades lihaste tugevust ja vastupidavust.

Tule ja veeda tervislik õhtupoolik liikudes ja viime kepikõnni BungyPump treeningeppidega uuele tasemele.

Järgmised treeningud:

Neljapäeval, 17. mail kell 19.00 toimub kepikõnni välitreening Õismäe tiigi terviserajal. Kogunemine Haabersti Sotsiaalkeskuse ees (Õismäe tee 24).

Teisipäeval, 22. mail kell 19.00 toimub kepikõnni välitreening Kakumäe rannapargis. Kogunemine Kakumäe ranna korvpalliplatsil.

Treeningud on osalejatele tasuta.

Treeninguid korraldab Haabersti Linnaosa Valitsus.

Treeninguid toetab Kristiine Linnaosa Valitsus.