22.04.2022

Haabersti linnaosas avatakse ohtlike jäätmete kogumispunkt

Tallinna Jäätmekeskus avab 23. aprillil uue ohtlike jäätmete kogumispunkti Haabersti linnaosas aadressil Haabersti tn 2. Oranži värvi kogumispunktis saab laupäeviti ja pühapäeviti kell 10–15 tasuta ära anda keskkonnale ohtlikke jäätmeid ja elanikke juhendab seal kogumispunkti operaator.

Ohtlike jäätmete kogumispunktides saab ära anda patareisid ja akusid, aegunud ravimeid, lampe, tulekustuteid, mootori- ja toiduõli, samuti on mõistlik tuua kohale kõikvõimalikud kodukeemia jäägid. Vastu võetakse ka ohtlike jäätmetega määrdunud pakendeid, näiteks värvipurke. Ohtlike jäätmete kogumispunktid tegutsevad nädalavahetustel, laupäeviti ja pühapäeviti kell 10 –15. Kogumispunktid on suletud riigipühadel. Ohtlikke jäätmeid saavad ära anda Tallinna elanikud, punkti külastades tuleb kaasa võtta ID-kaart või juhiluba.

Lisaks saab ohtlikke jäätmeid üle anda kevaditi ja sügiseti toimuvatel ülelinnalistel kogumisringidel ja Tallinna neljas jäätmejaamas, mis asuvad Pääskülas aadressil Raba 40, Rahumäel aadressil Rahumäe tee 5a, samuti Paljassaare põik 5 Paljassaarel ja Ristiaia tee 8 Pärnamäel. Ettevõtteid ja asutusi kogumispunktid ei teeninda, mistõttu ohtlike jäätmete suuremate koguste valdajad peavad oma jäätmed üle andma asjakohase keskkonnakaitseloaga töötlejatele.

Rohkem infot: https://www.tallinn.ee/est/keskkond/ohtlike-jaatmete-kogumispunktid 

Uudise rubriigid: