03.05.2022

Haabersti linnaosas toimuvad talgud ootavad abikäsi

Käesoleval nädalal toimub Haabersti linnaosas mitmeid koristustalguid, kuhu on oodatud kõik abikäed. Kaasa saab lüüa nii metsaaluste koristamisel, kodutänavate äärsete haljasalade puhastamisel, putukahotelli ehitamisel kui endise rannakaitsepatarei punkrite koristamisel.

Haabersti linnaosavanem Oleg Siljanov sõnas, et Haaberstis toimuvatele talgutele on oodatud kõik linlased, kel soov kaasa lüüa. „See on hea võimalus anda oma panus ilusama ja puhtama keskkonna heaks,“ ütles linnaosavanem ning lisas, et lisaks linnaosavalitsusele ja Haabersti noortekeskusele on ka linnaosas tegutsevad seltsid ning aktiivsed elanikud korraldamas erinevates asumites mitmeid koristustalguid.

„Kakumäe Rahva Seltsi eestvedamisel toimub Kakumäe metsaalade koristus prahist, samuti on plaanitud puhastada Kakumäe tipus olevad endised rannakaitsepatarei punkrid. Veskimetsa-Mustjõe Selts plaanib koristada asumi avaliku kasutusega alad. Lisaks toimuvad koristustalgud Astangu piirkonna metsaaladel, kus on palju aastakümnete jooksul ladustatud jäätmeid,“ rääkis Siljanov ning lisas, et linnaosavalitsus varustab talgulisi töövahendite ja töökinnastega ning veab ära talguliste poolt kokku kogutud jäätmed.

  • Reedel, 6. mail algusega kell 10.00 koristatakse linnaosavalitsuse eestvedamisel ühiselt Saku Suurhalli tagust metsaala. Kogunemine toimub Mõisapõllu tänaval Saku Suurhalli taga. Prügikotid ja töökindad on linnaosavalitsuse poolt.
  • Noored on oodatud Haabersti noortekeskuse korraldatud talgutele reedel, 6. mail kell 13-17.00 (Õismäe tee 24) hoovialal. Kavas on mitmed töökad, harivad ja lõbusad tegevused. Ühiselt ehitatakse noortekeskusele putukahotelli, pannakse ülesse linnupesakast, riisutakse ja korrastatakse hoovi, külvatakse niidulilli ning süüakse koos talgusuppi. Päev lõpetatakse lõbusa mänguga. Selga tuleb panna mugavad ja määrduda võivad riided, kaasa võtta hea tuju ja valmis olla töökaks pärastlõunaks. Osaleda saavad kõik kohaletulijad, registreerimine ei ole vajalik.
  • Laupäeval, 7. mail algusega kell 10.00 toimub Astangu prügikoristuse talgupäev. Kohtumispaik on Astangu tänav 21/3 taga oja ääres, kus osalejatele jagatakse koristustöödeks vajalikud  kindad ja kotid. Ühiselt koristatakse prahist Astangu piirkonna metsaalad.
  • Kakumäe Rahva Seltsi eestvedamisel toimub laupäeval, 7. mail algusega kell 10.00 Kakumäe talgupäev, kus ühiselt tehakse Kakumäe kevadiselt kauniks. Osaleda soovijatel tuleb leida endale meelepärane koht koristamiseks Kakumäel. Olgu selleks siis kodutänav, metsatukk, merekallas või bussipeatus. Kakumäe Rahva Selts varustab osalejaid vajadusel prügikottidega ja töökinnastega. Samuti korraldab selts piirkonda prügikonteineri, kuhu saab tuua kokkukorjatud prügi. Vajadusel aidatakse ka prügi transpordiga konteinerisse. Kui prügi on kokku korjatud ja konteineris, siis pakutakse talgulistele talgusuppi. Vajalik on registreerimine https://bit.ly/3MGlKwE .
  • Laupäeval, 7. mail kell 10.00 alustatakse Kakumäe Rahva Seltsi eestvedamisel Kakumäe poolsaare tipus asuvate vana rannakaitsepatarei prügist puhastamisega. Kel soov kaasa lüüa, siis kogunemine toimub Kakumäe tee ääres poolsaare tipus.
  • Laupäeval, 7. mail algusega kell 11.00 toimuvad Veskimetsa-Mustjõe Seltsi eestvedamisel talgud Veskimetsa ja Mustjõe piirkonnas. Kogunemine külaplatsil (Tarna 4 ja kergliiklustee vahelisel alal) toimub kell 10.45. Ühiselt koristatakse külaplatsi ümbrust ja vabalt valitud kohti asumis. Linnaosavalitsuse poolt on talguteks kohale toodud suur prügikonteiner, mis asub Kõrgepinge ja Piibelehe nurgal ning prügikotid. Muud tööriistad ja kindad tuleb ise kaasa võtta. Pärast talguid, orienteeruvalt kell 13 toimub külaplatsil väikene istumine ja ühise talgusupi söömine. Vihma korral Veskimetsa ja Mustjõe asumis talguid ei toimu.

Haabersti linnaosas toimuvad koristustalgud Haabersti Linnaosa Valitsuse, Haabersti Noortekeskuse, linnaosas tegutsevate seltside ning aktiivsete elanike eestvedamisel.

Uudise rubriigid: