30.09.2016

Haabersti noortekeskuse uus vabatahtlik Yulya ootab noori noortekasse!

Haabersti noortekeskus on viimased 8 aastat olnud Euroopa Vabatahtliku Teenistuse vabatahtlikke vastuvõtvaks organisatsiooniks. Läbi aastate on meil olnud vabatahtlikke Itaaliast, Leedust, Makedooniast, Austriast, Slovakkiast, Saksamaalt jne. Sel hooajal on Haabersti noortekeskuse vabatahtlikuks Ukrainast pärit Yulya.

Väga põneva taustaga Yulya on näiteks omandanud magistrikraadi sotsiaaltöö alal ja olnud koordineerijaks ning vabatahtlikuks erinevates sotsiaal- ja heategevusprojektideks, mille sihtgrupiks peamiselt vaimse ja/või füüsilise erivajadusega inimesed. Lisaks on ta professionaalne tantsija ja dancehall tantsutreener ning projekti “Tantsud ümber maailma” looja. Igas riigis, mida ta külastab, lindistab ta tantsuvideo, ühendades sedasi oma kire tantsimise ja reisimise vastu.          
Soov reisida, osaleda põnevates projektides ja panna end proovile noorsootöövaldkonnas, on ta toonud Eestisse,  kus ta juba viimased paar nädalat on sisse elanud Haabersti noortekeskuse töörütmi. Tallinn on jätnud talle imelise esmamulje oma IT võimalustega (alati saab kodustega ühendust), keeleoskusega (paljud valdavad vene keelt ja väga hästi räägitakse ka inglise keeles) ning bussigraafikutega (Ukrainas ei ole postide peal kirjas, millal ja milline buss kuskilt väljub). Samuti meeldib talle, et paljud noored liiguvad ringi ratastega ja tõukeratastega ning et koolide juures on nende jaoks rattarestid, kuhu noored oma rattaid turvaliselt lukustada saavad.
Noortekeskuste puhul üllatas teda esmalt see, et Eestis üldse on selliseid keskuseid. Ukrainas noortekeskuseid meile tuttaval kujul ei ole. Pigem on seal mõned huviklubid ning sotsiaalkeskused. Samuti pole Ukrainas võimalus ülikoolis noorsootöö eriala omandada. Ta arvab, et noortekeskused, kus noored saavad tasuta eesmärgipäraselt oma vaba aega veeta, on äärmiselt vajalikud.
Noored ja noorsootöötajad on Yulya hästi vastu võtnud. Ta on väga avatud ja suudab noortega kiiresti kontakti leida. Ta on abiks noorsootöötajatele ja juba praegu pakkunud välja palju põnevaid ideid, mida sel hooajal noortekeskuses teha. Yulya koos noorsootöötajatega ootab kõiki noori noortekeskusesse, et koos ägedaid ideid ellu viia. Haabersti noortekeskus on avatud esmaspäevast reedeni 14.00-20.00 aadressil Õismäe tee 88A. Tule ja võta sõbrad kaasa!