13.01.2020

Haabersti päevakeskuses näidatakse vaateid Haabersti piirilt

Kolmapäeval, 15, jaanuaril kell 14.00 toimub Haabersti päevakeskuses (Õismäe tee 24) fotograaf Peeter Langovitsi kommenteeritud fotode ühisvaatamine „Vaateid Haabersti piirilt ehk fotoaparaadiga mööda kergliiklusteed 2018-2020“. Värsket fotomaterjali on täiendatud ka nende kaadritega, mida fotograaf on pildistanud samades paikades 70ndatel aastatel.

Haabersti linnaosavanem Andre Hanimägi sõnas, et see on hea võimalus näha tunnustatud fotograafi poolt pea kahe aasta jooksul tehtud ülesvõtteid Haabersti piirilt. „Peeter Langovits on kokku seadnud vägagi huvitava pildirea, et jagada oma avastamisrõõmu ning pakkuda võimalust ka teistel märgata asju, millest seni mööda on astutud. Kindlasti on põnev seegi, et uue kõrval põigatakse ka ajalooradadele, mis annab aimu aastakümnete jooksul toimunud muutustest,“ ütles linnaosavanem ning kutsus kõiki huvilisi fotograafi isiklikult kuulama.

Peeter Langovitsi sõnul on Haabersti Tallinna üks omanäolisematest linnaosadest ning sellele annab tooni ka hiljuti valminud kergliiklustee, mis rajati endisele raudteetammile. „Kergliiklustee sai kohe väga populaarseks. Seal kohtad pea igal ajal tervisesportlasi, jalutavaid vanureid või paarikesi, koolist tulevaid lapsi ning lapsevankritega noori emasid, ratastel ja tõukeratastel läbisõitjaid, koeraga jalutajaid või sihikindalt ruttavat pakirobotit,“ ütles fotograaf.  

„Pika raja esimest korda läbimine oli mulle lausa avastuseks – mida kõike on võimalik mõlemal pool teed näha ja kaameraga jäädvustada. See on nagu peegel meie tänasest elukorraldusest ja harjumustest, suhtumisest ümbritsevasse, aga ka arusaamadest, kuidas uusi rajoone nüüd rajatakse. Enam kui aasta jooksul olen seal korduvalt jalutanud ja pildistanud nii kaunist loodust, kui metsa halastamatut mahavõtmist, uusehitisi ja jäänukeid nõukaajast, samuti kaaslinlasi oma tegevuses,“ rääkis Langovits ning lisas, et piirdus teadlikult vaid teelt pildistamisega ja kõrvale ei astunud, kuigi sageli tekkis sellekski ahvatlus.

Olustiku jäädvustamisele Haabersti piiril on lisandunud subjektiivsed emotsioonid, mida nii loodus kui kõikvõimalikud rajatised eri aegadel oma värvide, valguse ja pindade mänguga pakkusid. Kergliiklustee Haabersti piiril ei paku vaid lõõgastust värskes õhus ja võimalust kiiresti rattal või jalgsi otsemat teed kasutada liikumiseks ühest linnaosast teise, vaid ka emotsionaalseid hetki ja romantilisi vaateid.

Üritus on tasuta!

Uudise rubriigid: