20.03.2020

Haabersti valvekaamerad võeti politsei jälgimise alla

Haabersti linnaosavalitsuse poolt avaliku korra tagamiseks paigaldatud valvekaameraid jälgib suurema turvalisuse tagamiseks ka politsei ning sellest annavad märku linnaosasse paigaldatud vastavad märgid.

Haabersti linnaosavanem Andre Hanimägi sõnas, et linnaosavalitsuse tellimusel on paigaldatud avaliku korra paremaks tagamiseks kaamerad kohtadesse, kus kiputakse enim korda rikkuma. „Nendeks kohtadeks on Harku järve äärne ala, Õismäe tiigi promenaad ja amfiteater ning Haabersti rulapark,“ ütles linnaosavanem, kelle sõnul on koostöös Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti ning politseiga plaanis valvekaameraid veelgi Haaberstisse juurde paigaldada.

Linnaosavanem jätkas, et paigaldatud kaameraid on võimalik politseil operatiivsemalt kasutada nii reaalajas kui ka hiljem rikkumiste tuvastamiseks. „Valvekaamerad aitavad korrarikkujaid paremini tuvastada ja neid ka vastutusele võtta. Reaalajas jälgimise võimalus annab ka parema ülevaate ning tõstab reageerimiskiirust. Selline täiendav meede aitab linnaosas paremini tagada avaliku korda, tõsta julgeolekut ning säilitada meie kõigi ühist vara,“ rääkis Hanimägi.

Viiruspuhangu tõttu suletud koolid, treeningud ja muud võimalused on pannud linnaosavanema sõnul senisest enam ka noori avalikes kohtades kogunema. „Paraku on see kaasa toonud ka vandalismiakte. Ma palun lapsevanematel hoida lastel praegu veelgi enam silma peal, et saaksime kriisi ajal oma tähelepanu suunata mitte avaliku korra rikkumistele, vaid inimeste abistamisele,“ kutsus Hanimägi üles.

 

Uudise rubriigid: