04.12.2019

Haabersti viadukti ja tunnelite nimed avalikustatakse järgmisel nädalal

Veel viimaseid päevi on võimalik osaleda Haabersti viadukti ning tunnelite nimekonkursil. Ainuüksi viadukti puhul on oma eelistuse öelnud ligi pool tuhat inimest. Hääletajate südamed võitnud nimed avalikustatakse 13. detsembril kell 17.00 Rocca al Mare keskuses toimuval üritusel, kus leiab aset ka pidulik autasustamine.

Haabersti linnaosavanem Andre Hanimägi sõnas, et finaali jõudnud nimede vahel on elanike eelistused vaikselt selginemas, kuid vahed pole ületamatud ning iga hääl on oluline. „Mul on hea meel, et nimekonkursiga oleme saanud kaasata nii kohalikke inimesi kui ka ettevõtteid. Vaatamata sellele, millised nimed saavad valitud, on konkurss tutvustanud meie linnaosa üht olulisemat liiklussõlme ning pakkunud osalejatele avastamisrõõmu ka meie linnaosa ajaloos,“ tõi Hanimägi välja.

Linnaosavanem ütles, et oma hääle Haabersti viadukti ja tunnelite nimetamiseks saavad anda kõik linnakodanikud Rocca al Mare keskuse infoletis või veebilehel http://www.roccaalmare.ee/nimekonkurss. Kõikide objektide lõplik nimi selgub rahvahääletusel, mis lõppeb 12. detsembril. „13. detsembril on kõik oodatud pidulikule üritusele, kus nimed avalikustatakse ning autasustatakse konkursist osavõtjaid,“ kutsus Hanimägi.

Lõppvooru jõudsid silla uute nimedena Haabersti küür, Rocca al Mare viadukt ja Õismäe viadukt. Ehitajate tee alt kulgeva jalakäija tunneli võimalike uute nimedena jäid sõelale Loomaaia, Rebaseuru ja Ilvese tunnel. Paldiski maantee tunneli nimede osas on võimalik hääletada Suurhalli, Sebra ja Karukoopa tunneli nimede vahel.

Kokku esitati nimekonkursile üle 700 pakkumise, mis olid nii ajalooliselt Haabersti ja Õismäega seotud kui ka peeti silmas erinevaid asutusi ja ettevõtteid. Tallinna Linnavalitsuse nimekomisjon ning Haabersti Linnaosa Valitsuse, Loomaaia, Saku Suurhalli, Vabaõhumuuseumi ja Rocca al Mare keskuse esindajad valisid oktoobris üle 700 nimepakkumise seast välja kolm finalisti nii silla kui kahe tunneli nimetamiseks.

Põhjaliku ümberehituse läbinud Haabersti ringina tuntud Paldiski maantee, Rannamõisa tee ja Ehitajate tee ringristmiku ehitustööd algasid eelmise aasta mais ja läksid maksma 20,2 miljonit eurot. Tööde maht hõlmas teelõikude uuendamist ja ehitamist kokku 2,92 kilomeetri ulatuses, viadukti ehitust, jalg- ja jalgrattateede ümberehitust 1,70 kilomeetri ulatuses ning uute jalg- ja jalgrattateede ehitust 2,3 kilomeetri ulatuses.

Uudise rubriigid: