05.04.2021

Haaberstis jagatakse pensionäridele tasuta maske

Haabersti linnaosavalitsus jagab tänasest pensionäridele, kelle elukoht on rahvastikuregistri andmetel Haabersti linnaosa, tasuta meditsiinilisi maske.

Haabersti linnaosavanema asetäitja Oleg Siljanovi sõnul jagatakse maske  nii vanaduspensionit saavatele linlastele kui ka töövõimetuspensionäridele, kelle rahvastikuregistrijärgne elukoht on Haabersti linnaosa. „Pensionäridele on ette nähtud üks karp, milles on 50 meditsiinilist maski. Maske jagatakse Haabersti linnaosavalitsuses (Ehitajate tee 109a/1) esmaspäevast reedeni linnaosa valitsuse tööpäeva jooksul ning nendele on võimalik järgi tulla kuni 30. aprillini,“ ütles linnaosavanema asetäitja ning kinnitas, et maske jätkub kõikidele soovijatele. Staatuse tuvastamiseks tuleb ette näidata pensionitunnistus.

Märtsis tegi Haabersti linnaosavalitsus teavituskampaaniat neis kortermajades, kus oli kõrge nakatumisnäitaja ehk vähemalt viis nakkusjuhtu. „Neile elanikele jagasime ühe paki maske, kus oli kümme maski pakis, korteri kohta. Kokku postitasime märtsis Haabersti linnaosa kortermajade postkastidesse 48500 maski. Lisaks sai kõrge nakatumisnäitajaga korteriühistu viis liitrit desinfitseerivat kontsentraati, mis oli mõeldud pindade puhastamiseks ja desinfitseerimiseks,“ rääkis Siljanov ning lisas, et selle aktsiooniga jätkatakse ka aprillis.

Lisaks jagas linnaosavalitsus märtsis maske linnaosa paljulapselistele peredele ja vähekindlustatud üksikvanematele. Neile jagati kokku 30 000 maski.

Uudise rubriigid: