09.07.2019

Haaberstis palgati avalikku korda tagama turvafirma

Haabersti linnaosavalitsuse tellimusel alustas linnaosas ringsõite Skarabeus Julgestusteenistuse patrullekipaaž, kelle ülesandeks on linnaosas suvekuudel täiendava korra tagamine muu hulgas nii Harku järve ääres kui ka Õismäe tiigi ümbruses.

Haabersti linnaosa vanem Andre Hanimägi sõnas, et turvafirma patrullekipaaž on abiks kohtades, kus on enim probleeme linnaosa elanikke ning külalisi häiriva avaliku korra rikkumistega. „Oleme võtnud arvesse ka linnaosa elanike ettepanekuid ning teeme suurema turvalisuse nimel koostööd nii politsei kui ka turvafirmaga. Loodan, et üheskoos Haabersti elanikega leiavad mitmed murekohad lahenduse,“ ütles linnaosavanem.

Hanimägi lisas, et patrullekipaaži ülesanne ongi teha linnaosas igapäevaselt ringsõite, et ennetada kuritegevust ja olla linnaelanikele ning politseile abiks. „Ringsõidul kontrollitakse spordi- ja mänguväljakuid, rulaparki, Väike-Õismäe tiigi, amfiteatri ja poodide ümbrust ning silm hoitakse peal ka Harku järve ääres toimuval,“ tõi ta välja. „Kui patrull märkab rikkumist, takistatakse selle edasist toimepanemist ning vajadusel kutsutakse täiendavalt appi kas politsei, kiirabi või päästeamet,“ jätkas linnaosavanem.

Lisaks on linnaosas avalikes kohtades üleval kaamerad ning tehakse igakülgselt koostööd nii politsei kui ka munitsipaalpolitseiga.

Uudise rubriigid: