05.10.2017

Haaberstis toimub 14. oktoobril tervisepäev

Laupäeval, 14. oktoobril toimub Haabersti Vaba Aja Keskuses (Ehitajate tee 109a/2)tervisepäev

III korruse suures saalis ja koridorides

TERVISEMESS kell 11.00-15.00

Kell 11.00 esinevad tervisemessi avamisel Taisi Pettai Laululapsed

Tervisemessil on võimalik teha tasuta tervisemõõtmisi (vererõhk, veresuhkur ja kolesterool) ja küsida nõu pereõdedelt, teha tasuta jalgade diagnostikat, kontrollida oma silmasiserõhku, mõõta soodushinnaga oma kehakoostist ja saada personaalset nõustamist toitumise ja treeningute osas, nautida soodushinnaga massaaži, degusteerida ja osta mett ning mahetooteid jpm.

NB! Kell 11.00 ja kell 14.00 toimuvad tervisemessil loosimised! Ole kohal!

 

III korruse väikeses saalis

TERVISESEMINAR

Kell 11.30 koolitus "Kuidas kaalunumbrist kaugemale näha? Tervikpilt endast."Mirko Miilits, tervisekoolitaja ja personaaltreener

Kell 12.30 koolitus "Kuidas püsida sügisel terve?"dr Diana Ingerainen, Järveotsa Perearstikeskuse juhataja

Kell 13.30 loeng "Viis kasulikku põhjust, miks astuda Eesti Patsientide Liidu liikmeks." Kadri Tammepuu, Eesti Patsientide Liidu tegevjuht

Kell 14.00 loeng „Igapäevased nipid vananemise edasi lükkamiseks.“ – Kai Ilp, treener -nõustaja

 

III korruse treeningsaalis

NÄIDISTREENINGUD

Kell 11.30 Selja Eri näidistreening – Evelin Talts, Spordiklubi Sparta

Kell 12.30 Enesekaitse ABC – Igor Gribovski, Spordikool Bushinkan

Kell 13.30 Hiina meridiaanide võimlemine – Külli Raidma, hiina traditsioonilise meditsiini konsultant

 

II korrus Õismäe ujulas

Kell 12.30-14.00 BASSEINISEANSS

Kavas AquaZumba näidistreening (treener Jorge Hinojosa), sportlikud võistlused ja üllatused. Muusikalist teraapiat pakub Mustamäe Laste Loomingu Maja laulukoori "Hellas" solistid.

Kell 14.30-16.00 BASSEINISEANSS

Kavas AquaZumba näidistreening (treener Jorge Hinojosa), sportlikud võistlused ja üllatused.  Muusikalist teraapiat pakub Mustamäe Laste Loomingu Maja laulukoori "Hellas" solistid.

IV korrusel Nurmenuku raamatukogus

LASTEPROGRAMM

Kell 11.30 Lasteteater Sõber etendus „Kaks päeva maal“

Kell 12.15 Zumba Kids tantsutrenn treener Jorge Hinojosa juhendamisel

Kell 12.45 loeng lastevanematele „Kuidas kasvatada terveid ja tugevaid lapsi“ – Kerttu Siim-Wilcox, Eesti Toitumisnõustajate Ühenduse toitumisnõustaja

Lisaks on võimalik meisterdada langevarjureid ja teha trikimänge,  osaleda suukoolis ning uudistada MTÜ Mondo toiduteemalist näitust "Sa oled, mida sööd“.

Tervisepäev on TASUTA!

Kohtade arv on piiratud! Basseiniseanssidele, lasteteatri etendusele, töötubadesse ja näidistreeningutesse on vajalik eelregistreerimine (nimi, vanus, kontakt) kuni 12. oktoobrini telefonidel 640 4800 ja 6404 860 või e-maili aadressil Age.Tamm@tallinnlv.ee

Tervisepäeva korraldab Haabersti Linnaosa Valitsus     

NB! Korraldaja jätab endale õiguse teha vajadusel programmis muudatusi.

TERVISEMESSIL OSALEJAD

Järveotsa Perearstikeskus – pereõed mõõdavad soovijatel tasuta vererõhku, kolesterooli ja veresuhkrut ning nõustavad tervise teemadel. NB! Ennem tervisemõõtmisi 3h ei tohiks süüa ja juua, paar lonksu vett on lubatud.

Eesti Patsientide Liit koostöös Apothekaga viib tasuta läbi jalgade diagnostikat - uuringut teostatakse kaetud jalal, mis võtab aega 20 sekundit, tulemused selguvad koheselt. Kohapeal müüakse ka tugitaldu. Samuti oodatakse kõiki osa võtma viktoriinist, õigesti vastanute vahel loositakse auhindu. Messil saab astuda Eesti Patsientide Liidu liikmeks ning uurida täpsemalt soodustuste kohta, mida liit pakub.

Eesti Reumaliit pakub luu- ja liigesehaiguste kohta infomaterjale ning võimaluse proovida, kuidas luu- ja liigesehaige saab hakkama igapäevaste tegevustega. 

Tallinna Tervishoiu Kõrgkool – optomeetria tudengid kontrollivad silmasiserõhku (aparaatuuring) ja tutvustavad kuidas hoida silmi tervena. 

Mirko Miilits – võimalik on mõõta oma kehakoostist suurtes fitnessklubides ja haiglates kasutatava kehaanalüsaatoriga Jawon ioi 353. Kehaanalüüs näitab ära sisemised rasvad, lihaste-rasvade osakaalu, bioloogilise vanuse ja vajaliku söögihulga jpm põnevat. Täpsem info: http://mirkomiilits.ee/teenused/kehakoostise-mootmine/. Kõikide mõõtjate vahel läheb loosi toitumisnõustajate poolt koostatud menüü heakava.ee keskkonnas ja jagatakse 50% sooduskoodi. Heakava.ee pakub võimalust proovida eridieete tervislikult ja vastavalt oma eesmärgile. NB! Tervisemessil kehtib mõõtmisele soodushind 7 eurot (tavahind 15 eurot).  

MassageShop professionaalsed massöörid pakuvad tervisemessil soovijatele soodushinnaga klassikalist massaaži õlavöötmele spetsiaalsetel on-site toolidel: 10 minutit 4 eurot, 15 minutit 5 eurot ja 20 minutit 6 eurot.

MTÜ Terve Eluviisi Klubi – osalejatel tasuta kehamassiindeksi mõõtmine ning nõustamine toitumise teemadel (vene keeles). 

Eesti Toitumisnõustajate Ühendus  (ETNÜ) – tutvustatakse ETNÜ olemust ja tegevust. Võimalik teada saada, millega toitumisnõustajad inimesi aidata saavad. Loositakse välja üks tasuta 50 minutine nõustamine toitumisnõustaja Kerttu Siim-Wilcox'i poolt.

Hartmann AG – tervisemessil tutvustatakse ja müüakse soodushindadega Menalind nahahooldustooteid, Dermaplast plaastreid, Bel vatipatjasid ning Molimed sarja kergeid uriinipidamatuse tooteid.

MTÜ ENSIL - Hiina traditsiooniline meditsiini, yang-sheng tervisekultuuri ja pikaealisuse edendamise tutvustus. Fohow tervisetoodete tutvustus ja müük. Fohow tervisetoodete unikaalsus seisneb selles, et iga toode toimib üheaegselt kolmel tervendamise printsiibil (regulatsioon, puhastus, taastamine), taastub väiksemate veresoonte (kapillaaride) läbitavus, ehitatakse üles uued terved rakud, tüvirakud aktiveeruvad.

Ellingel OÜ tutvustab perekonstellatsiooni meetodit. Tegemist on süsteemiteraapia meetodiga, mille abil tuuakse nähtavale dünaamikad, mis toimivad alateadlikult. Selle teraapiavormi tõhusust väljendab, et üks konstellatsioonitöö võrdub 70 tunni muu psühholoogialase nõustamise või teraapiaga. Pikemalt konstellatsioonidest ja toimuvatest kursustest www.ülitundlik.ee

Benefiks Trading OÜ tutvustab tervisemessil eeterlike õlide lõhna hajutajaid, mis aitavad looduslike õlide aurudega tervendada, tunda ennast rohkem aktiivsena ning erksana. Kohapeal võimalik osta soodushindadega eeterlike õlide lõhna hajutajaid ning eeterlikke õlisid. 

Faberlic – soodushindadega hapnikurikas naturaalsetest ainetest dekoratiivkosmeetika ning nahahooldustooted näole, kehale ja juustele.

Siberian Health (Cибирское Здоровье/ Siberi Tervis) – tervisemessil tutvustatakse ja müüakse soodsate hindadega Venemaal toodetud kõrgtehnoloogilisi rahvusvaheliselt patenteeritud tooteid. Siberian Health tervisetooted ja ökoloogiline kosmeetika on valmistatud Siberis Baikali ja Altai metslikult kasvavatest taimedest. Novosibirski teadlased on iidsete burjaadi šamaanide tarkuse pannud kaasaegsesse pakendisse. Suur valik Olhoni saare ürtidest fütoteesid ja Siberi palsamite kollektsioon, mille tooted baseeruvad siberi taimede taastaval ja ravival toimel.

Priileib - uus pagariettevõte Eestis pakub teravilja- ja jahuvabu tooteid, mis sobivad eriti gluteenitalumatutele, laktoositalumatutele, diabeedikutele ja tsöliaakiahaigetele ning kõigile tervislikult toitujatele.  Tooted on teravilja-, jahu- ja laktoosivabad ning ei sisalda säilitusaineid, suhkurt, pärmi, juuretist, ega vett ja on valminud käsitööna! Leibades leiduvad vähesed süsivesikud on kasulikud ja tõstavad aeglasti veresuhkrut.

OÜ Artocarpus (mesi24.ee) pakub tervisemessil maitsvaid ja tervislikke meesegusid: mesi taruvaiguga, mesi  ingveriga, TÕMS jpm. TÕMS toimib kolesterooli alandajana, vere vedeldajana ja immuunsüsteemi tugevdajana.

NB! Tervisemessil saab teha soodushinnaga 10 vitamiinide ja mineraalide kehas sisalduse testi quantum magnet resonants aparaadiga.